• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69138

  با ایجاد سیستم‌ها و فنآو‌ری‌های نوین و استفاده مناسب و بهینه از آنها بازار کلاه‌برداری‌های اینترنتی و پیامکی نیز داغ شده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، توسعه و پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای مدرن در کنار مزایایی که دارند نگرانی هایی را در جامعه به وجود آورده اند.

  بر این اساس باید همگان به ویژه والدین با دریافت آموزش های لازم فرزندان خود را در جریان این امور قرار دهند.

  یکی از شهروندان ایلامی در این باره گفت: عدم آگاهی و دریافت آموزش های لازم با کلاهبردای ویژهای مواجه شدم که تمام دارو و ندارم بر اساس بی توجهی بر باد رفت.

  علی دوستی در گفت وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با دریافت پیامکی از طریق تلفن همراه مطلع شدم که در مسابقه ای جایزه ای دریافت کرده ام.

  وی ادامه داد: حال باید برای دریافت آن جایزه نقدی نسبت به ارسال شماره حساب و اطلاعات دیگری اقدام می کردم.

  این شهروند اضافه کرد: پس از زمان ارسال اطلاعات خواسته شده توسط آن پیامک ناشناس متوجه شدم تمام حسابی بانکی ام خالی شده است.

  سرپرست پلیس فتا انتظامی استان ایلام با اشاره به دروغ بودن پیامکی که تحت عنوان" شما برنده یکدستگاه لپ تاپ شدید" از مردم خواست مراقب کلاهبرداران فضای مجازی باشند.

  علی عباس کسانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: طی دو روز گذشته پیامکی تحت عنوان" شما برنده یکدستگاه لپ تاپ SONY شدید" به طور گسترده در بین مردم در حال پخش است که برابر بررسی های صورت گرفته این موضوع دروغی بیش نیست.

  وی اضافه کرد: کلاهبرداران با ارسال این پیامک خواستار دریافت کد پستی و واریز مبالغی به شماره حساب شخصی از سوی طعمه های خود هستند.

  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از عموم مردم خواست فریب این ترفند کلاهبرداران را نخورده و به آن بی توجه باشند.

  وی همچنین از مردم خواست در صورت برخورد با چنین مواردی موضوع را به سایت پلیس فتا به آدرس WWW. Cyberpolice. ir ارسال و یا با شماره تلفن های ۴ - ۰۸۴۱۲۱۸۲۳۶۱ تماس بگیرند.

  پیامک توسعه و پیشرفت جامعه رئیس پلیس شماره تلفن شهروند فرماندهی انتظامی استان فضای مجازی لپ تاپ والدین
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها