به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در خصوص محدودیت و ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه از امروز پنجشنبه (۳ اسفندماه) در محورهای مواصلاتی کندوان، هراز، رشت – قزوین، آستارا – اردبیل و قم گفت: روز پنجشنبه ممنوعیت تردد برای انواع وسایل نقلیه علاوه بر انسداد مرزن‌آباد به سمت تهران (شمال به جنوب)، از ساعت ۱۰ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یکطرفه و از ساعت ۲۳ یکطرفه اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن‌آباد مسیر دوطرفه است.

 

وی افزود: روز یکشنبه (۶ اسفند) از ساعت ۱۱ از ابتدای آزادراه تهران-شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس، از ساعت ۱۲ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) ممنوعیت تردد، از ساعت ۱۴ از مرزن‌آباد به سمت تهران یک‌طرفه (شمال به جنوب) و از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن‌آباد مسیر دوطرفه می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا یادآور شد: تردد از مسیر جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد، بوده ولی تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۹ از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع است.

وی در خصوص پر حجم بودن ترافیک افزود: محدودیت تردد برای وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ از ابتدای آزادراه تهران-شمال اعمال ممنوعیت تردد به مقصد چالوس انجام می‌شود. از ساعت ۱۵ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز) به سمت چالوس انسداد کامل اعمال می‌گردد. از ساعت ۱۷ از مرزن‌آباد به سمت تهران یک‌طرفه اجرا می‌شود.(شمال به جنوب). از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن‌آباد مسیر دوطرفه است.

شیرانی توضیح داد: تردد از مسیر جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد بوده ولی تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۱۲ از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه از اعمال محدودیت یک‌طرفه مقطعی روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس خبر داد.

وی ادامه داد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس همچنین تردد کلیه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع می‌باشد.تردد کلیه کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴ الی ۲۴ روز پنجشنبه از ساعت ۶ الی ۲۴ و روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از محور هراز ممنوع خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: در محور قدیم رشت به قزوین و بلعکس تردد کلیه کامیون‌ها و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز پنجشنبه و از ساعت ۸ الی ۲۴ روز یکشنبه از محور مذکور ممنوع است.

شیرانی اعلام کرد: تردد کلیه کامیون‌ها و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۲۴ و روز یکشنبه از محور آستارا به اردبیل و بلعکس ممنوع خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: تردد کلیه تریلر و کامیون‌ها و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز شنبه تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه از محور قدیم کاشان به قم و بالعکس ممنوع است و مسیر جایگزین آزادراه قم به کاشان می‌باشد.

وی در پایان افزود: تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه از محورهای کرج به چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران - سمنان به مشهد و بالعکس ممنوع است.