• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69004

  وی تأکید کرد: امسال قبل از ماه رمضان سعی کردیم تا میزان ذخیره خون را افزایش دهیم و تاکنون تا حدی توانسته‌ایم نیاز بیمارستان‌ها و بیماران را تأمین کنیم.

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، مدیرعامل انتقال خون تهران گفت: با فرارسیدن ماه رمضان و ایام روزه داری ذخیره خونی تهران کاهش یافته و از همه هموطنان به ویژه گروهای خونی منفی می خواهیم تا برای اهدای خون مراجعه کنند.

  قاسم اسلامی خاطرنشان کرد: در طول ماه مبارک رمضان به طور معمول به دلیل ساعات طولانی روزه داری با کاهش تعداد مراجعان به مراکز انتقال خون در سطح کشور هستیم.

  وی ادامه داد: امسال در روز اول ماه مبارک رمضان با ۷۵ درصد کاهش اهدای خون و مراجعه کننده نسبت به سایر روزها مواجه بودیم و از طرفی به دلیل اینکه خون و فرآوردهای آن بافت زنده محسوب می شوند قادر نیستیم این محصول را برای طولانی مدت نگهداری و ذخیره کنیم.

  اسلامی به هموطنان توصیه کرد تا برای اهدای خون در طی سال برنامه ثابتی را در نظر بگیرند تا سازمان انتقال خون در ماه رمضان و فصل تابستان که فصل مسافرت است امکان تأمین خون برای نیازمندان را داشته باشد، چرا که نیاز به خون در بیماران خاص مانند بیماران تالاسمی همیشه ثابت است.

  وی تأکید کرد: امسال قبل از ماه رمضان سعی کردیم تا میزان ذخیره خون را افزایش دهیم و تاکنون تا حدی توانسته ایم نیاز بیمارستان ها و بیماران را تأمین کنیم.

  به گفته مدیرعامل انتقال خون تهران اکنون به همه گروه های خونی به ویژه گروه های منفی در تهران نیاز داریم.

  وی در پاسخ به اینکه روزه داران در چه ساعاتی برای جلوگیری از ضعف و بدحالی می توانند برای خون دهی مراجعه کنند گفت: اهدای خون با روزه داری منافاتی ندارد با این حال، افراد می توانند پس از افطار به برخی پایگاه های انتقال خون برای اهدای خون مراجعه کنند، اگر چه پایگاه ها از صبح برای دریافت خون فعال هستند.

  قاسمی تصریح کرد: در هر مرتبه اهدای خون ۴۵۰ سی سی از حجم مایعات بدن کم می شود و می توان با نوشیدن چند لیوان مایعات مناسب مانند دوغ یا آب میوه طبیعی و حتی آب، به راحتی آن را جایگزین کرد.

  انتقال خون بیمارستان ماه رمضان تهران ذخیره خون بیماران اهدای خونی منفی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها