کیک کاکائویی فندقی یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار است که با رسپی های متنوعی درست می شود. کیک کاکائویی فندقی طرفداران زیادی دارد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک کاکائویی فندقی در ادامه با سایت پارس نیوز همراه باشید.

مواد لازم کیک کاکائویی فندقی
تخم مرغ ۴ عدد
شیر ۱ لیوان
شکر ۱ لیوان
روغن مایع ۱ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
فندق خرد شده ۱ فنجان
شکلات چیپسی ۱ فنجان
کاکائو ۳ قاشق غذاخوری
آرد ۲٫۵ لیوان

طرز تهیه کیک کاکائویی فندقی

کیک کاکائویی

مرحله اول

برای تهیه کیک کاکائویی فندقی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. حالا تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه نسبتا گودی می ریزیم.

مرحله دوم

حالا با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ کرم رنگ و کش دار شود. در ادامه شیر را به همراه روغن مایع به ترتیب به کاسه اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر کدام به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم.

مرحله سوم

در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون الک ریخته و سه مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک جهت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شود.

مرحله چهارم

حالا فندق و کاکائو خرد شده را به همراه شکلات چیپسی به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس قالب مورد نظرمان را با روغن جدا کننده چرب کرده و مایه کیک را درون آن می ریزیم.

کیک کاکائویی

مرحله پنجم

در ادامه قالب را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود.

مرحله ششم

پس از خنک شدن کیک آنرا از قالب جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان می گذاریم، سپس شکلات تلخ را به روش بنماری ذوب می کنیم و به صورت پخش روی کیک می ریزیم و در نهایت با فندق خرد شده تزیین می کنیم. نوش جان.

نکات طرز تهیه کیک کاکائویی فندقی

-حتما تخم مرغ ها را به دمای محیط برسانید تا سفیده بهتر فرم بگیرد .

-اگر تخم مرغ ها همدمای محیط نباشند پف کیک میخابد .

کیک کاکائویی

-من از کرم کاکائوی فندقی سوربن استفاده می کنم ، شما می تونید از شکلات صبحانه ی فرمند یا نوتلا و یا تودلا استفاده کنید.

-اگر از کبسول کاپ کیک استفاده می کنید یک ربع تا بیست دقیقه برای پخت کافی است .

-این کیک بسیار مناسب مهمانی ها و دورهمی ها می باشد ، بی نهایت بافت نرم و لطیفی دارد و خیلی خوش طعم است.