چیز کیک لوتوس یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک لوتوس در ادامه با سایت پارس نیوز همراه باشید.

مواد لازم چیز کیک لوتوس
‌پنیر ماسکارپونه ۲۰۰ گرم
پنیر ویلی ۲۰۰ گرم
شکر ۹۰ گرم
خامه صبحانه ۵۰ گرم
نشاسته ذرت ۵۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
روغن مایع ۱۰۰ گرم
شیر ۱۰۰ گرم
بیسکوییت لوتوس یا بیسکویت ساده ۲ بسته
کره ۱۵۰ گرم
کرم لوتوس به مقدار کافی

طرز تهیه چیز کیک لوتوس

چیز کیک لوتوس

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک لوتوس خوشمزه در ابتدای کار کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود. در ادامه بیسکویت لوتوس را خرد کرده، سپس درون غذاساز می ریزیم و به خوبی میکس می کنیم تا بیسکویت پودر شود.

مرحله دوم

حالا کره آب شده را به غذاساز اضافه کرده و مجددا میکس می کنیم تا بیسکویت حالت خمیری پیدا کند. در ادامه درون قالب کمربندی را با سلفون می پوشانیم، سپس مواد کراست را درون قالب ریخته و به خوبی پرس می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه قالب را درون یخچال قرار می دهیم تا لایه کراست به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کند و کاملا سفت شود. حالا فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس به سراغ درست کردن مایه پنیری می رویم.

مرحله چهارم

برای این منظور پنیر ویلی را به همراه پنیر ماسکارپونه درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا بافت پنیرها باز شده و با هم ترکیب شوند. حالا تخم مرغ را به کاسه می افزاییم.

مرحله پنجم

در ادامه خامه صبحانه را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد کاملا تلفیق و یکدست شوند. حالا شیر، روغن مایع و نشاسته ذرت را به کاسه اضافه کرده و مجددا به خوبی هم می زنیم تا مایه یکدست و غلیظی حاصل شود.

چیز کیک لوتوس

مرحله ششم

در این مرحله قالب را از یخچال خارج کرده، سپس مایه پنیری را درون قالب روی لایه کراست می ریزیم. در ادامه روی قالب را با ورق فویل می پوشانیم، سپس قالب را درون سینی فر که حاوی آب جوش است قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم چیز کیک به مدت ۱ ساعت درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این مدت، زمانی که روی چیز کیک کاملا طلایی و کاراملی شد، فر را خاموش می کنیم.

مرحله هشتم

در ادامه اجازه می دهیم چیز کیک به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بماند تا کمی از دمای آن کاسته شود. در این فاصله کرم لوتوس را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا روان شود، سپس قالب را از فر خارج می کنیم.

مرحله نهم

حالا ورق فویل را از روی قالب جدا کرده و کرم لوتوس بنماری شده را درون قالب روی لایه پنیری می ریزیم. در ادامه قالب را به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا چیز کیک کاملا خنک شده و کرم لوتوس سفت شود.

مرحله دهم

پس از گذشت این زمان قالب را از یخچال خارج می کنیم و چیز کیک را از قالب جدا کرده، سپس درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در نهایت چیز کیک را با بیسکویت پودر شده تزیین کرده و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

نحوه سرو چیزکیک لوتوس:

داخل بشقاب ریخته و با یک چاقوی بزرگ برش بزنید. برای به دست آوردن برش های تمیز خوب، می توانید یک چاقوی تیز بزرگ را در آب داغ فرو کنید، آن را به سرعت با یک حوله چای خشک کنید و سپس چیزکیک خود را با دقت برش دهید. به یاد داشته باشید که چاقوی خود را تمیز کنید، دوباره فرو کنید و خشک کنید تا برش های کاملاً صافی به دست آید. ناگفته نماند که چاقو داغ خواهد بود. برای جلوگیری از سوزاندن انگشتان روی فلز داغ، باید یک حوله چای را در انتهای آن جایی که دست خود را فشار می دهید قرار دهید.

نحوه نگهداری

این چیزکیک لوتوس بیسکوف بدون پخت در ظرف دربسته ای تا سه روز در یخچال نگهداری می شود، اما بعید می دانم تا این اندازه دوام داشته باشد!

نکات مهم در طرز تهیه چیز کیک لوتوس

  • این امکان را دارید از یک فنجان خامه غلیظ برای یک چیز کیک سبک تر استفاده کنید.
  • کیک را می‌توان بنابر طعم تنظیم کرد. کره بیسکوف خیلی شیرین است، پس ۷۵ گرم پودر قند مناسب خواهد بود.
  • این امکان را دارید روی چیز کیک را با مقداری خامه فرم گرفته نیز تزیین کنید. اما اگر قصد دارید برش‌ها را فریزی کنید، تمام خامه فرم گرفته را بردارید و سپس فریزی کنید.

چیز کیک لوتوس

سخن پایانی

طرز تهیه چیز کیک لوتوس را در بالا بیان کردیم، حالا این شیرینی خوشمزه را در خانه درست کنید. بدون شک کودکان از خوردن این کیک خوشمزه لذت بسیاری خواهند برد. پس پیشنهاد می‌کنیم این کیک را دو هفته یکبار یا ماهانه تهیه کنید. فقط یادتان باشد این لوتوس را با چایی یا قهوه نوش جان کنید.