جلوگیری از سیاه شدن موز یکی از کارهایی که مشکل به نظر می رسد. جلوگیری از سیاه شدن موز و تازه نگه داشتن آن به مدت چند روز است. گرچه بهترین کار این است که موز را به اندازه مصرف و تازه به تازه خرید کنیم، اما اگر بنا به دلایلی مجبور به نگهداری از آن هستید این مطلب از سایت پارس نیوز را از دست ندهد.

جلوگیری از سیاه شدن موز

علت سیاه شدن موز چیست؟

موز از خود گاز اتیلن تولید می کن که باعث افزایش تنفس موز و رسیدن و سیاه شدن آن می شود. نقاط سیاه رنگ روی پوست موز به علت تنفس موز و ازبین رفتن بافت پوست است.

علت دیگر وجود آنزیم پلی‌فنول اکسیداز است. اگر موز تحت فشار قرار گیرد یا ضربه ببیند، این آنزیم در میوه ترشح شده و باعث سیاه‌ شدن موز می‌شود.

بنابراین برای جدا کردن موز از شاخه آن را از قسمت چوب بالایش ببرید و میوه را با دست نگیرید و فشار ندهید.

شکسته شدن رنگ دانه های زرد روی پوست موز باعث ایجاد رنگ قهوه ای می شود.

راهنمای خرید موز

اگر قصد نگهداری موز را دارید، موزهای خیلی رسیده که کامل زرد رنگ هستند را نخرید چون ماندگاری کمی دارند.

موزهایی برای نگهداری مناسب هستند که قسمت پایین آنها یا کناره هایشان سبز رنگ باشد تا فرصت رسیدن داشته باشند.

موزهایی انتخاب کنید که نقاط یا لکه های قهوه ای نداشته باشند، چون باید حداکثر ۲ تا ۳ روز دیگر آن را مصرف کنید، در غیر این صورت کیفیت خود را از دست می دهد.

موزهایی که می خرید سوراخ های ریز، له شدگی و شکاف بر روی پوست نداشته باشند.

جلوگیری از سیاه شدن موز

نکاتی در خصوص مصرف موز

بهتر است قبل از مصرف، موزها را با آب سرد بشویید تا سموم روی پوست آن از بین برود. سپس با دستمال پارچه ای تمیز به آرامی خشک کنید.

اگر موز را نمی شویید، آن را طوری مصرف کنید که پوست با میوه داخل آن تماس نداشته باشد.

موز نشسته را با پوستش خرد نکنید زیرا سموم سطح پوست به داخل میوه انتقال می یابد.

موز را دقیقا قبل از مصرف بشویید زیرا شستشوی آن باعث می‌شود زودتر فاسد شود.

موزها را در جای گرم قرار ندهید زیرا در معرض گرما زودتر می رسند.

موز را تا زمان رسیدن در دمای اتاقی که گرم نباشد نگه دارید، زیرا اگر قبل از رسیدن موز، آن را در یخچال بگذارید، سیاه شدن موز تسریع می شود، در حالی که هنوز میوه آن نرسیده است.

روش های نگهداری موز برای چند روز 

موزهایی که در همان روز مصرف می شوند نیاز به نگهداری در یخچال ندارند. اگر می خواهید موز را چند روز نگهدارید می توانید به یکی از روش های زیر عمل کنید:

می توانید دور ساقه موز فویل بپیچید تا از سیاه شدن آن جلوگیری شود.

موزها را با چاقو از خوشه اصلی جدا کنید. مراقب باشید آنها را فشار نداده و هم چنین دمشان کنده نشود.

هر یک از موزها را در روزنامه پیچیده و همه را داخل نایلون قرار دهید ولی در نایلون را نبندید تا اکسیژن کافی به موزها برسد. سپس نایلون را در یخچال قرار دهید.

روزنامه رطوبت موز را جذب کرده و باعث کاهش تنفس و تبادلات گازی موز می شود.

یک روش دیگر جلوگیری از سیاه شدن موز حتی تا ۷ روز این است که دور ساقه موز پلاستیک بپیچید تا اکسیژن کمتری به آن برسد.

به موز آبلیمو، آب آناناس، آب پرتقال،  آب لیمو شیرین ، آب گریپ فروت یا آب سیب بزنید تا مدت طولانی تری زرد بماند.

اسید موجود در آنها روند قهوه‌ای شدن موز را کاهش می دهد. این روش برای موز خر شده هم کاربرد دارد.

در یک پیمانه آب یک چهارم پیمانه سرکه بریزید و تکه های موز را به مدت حداکثر ۳ دقیقه در این محلول غوطه ور کنید.

یک عدد قرص ویتامین ث خرد شده یا یک قرص جوشان ویتامین ث را در یک لیوان آب بریزید و هم بزنید. موز را چند ثانیه کوتاه در این محلول قرار دهید.

جلوگیری از سیاه شدن موز

موزها را مستقیما در کیسه های پلاستیکی بسته بندی نکنید. بلکه از ساقه ببرید و تک تک در پلاستیک ببندید.

کف ظرف در داری را دستمال خشک و تمیز پهن کرده و موزها را در ظرف بگذارید. درب ظرف را بسته و در طبقه پایین یخچال قرار دهید.

می توانید مانند میوه روش ها شاخه موز را در کیسه پلاستیکی گذاشته و در هوای آزاد و محلی خنک آویزان کنید. این کار از کوفته شدن و له شدگی موز جلوگیری می کند.

می توانید موز را در طبقات پایین تر یخچال هم آویزان کنید.

روش فریز کردن موز 

موز را در ظرف پلاستیکی غیر قابل نفوذ قرار داده و سپس در فریزر نگهداری کنید. چند ساعت قبل از مصرف، آن را از فریزر خارج کنید تایخ زدایی شده و قابل مصرف شوند.

عدم وارد کردن فشار، از بهترین روش های نگهداری از موز

فشار وارد کردن به موز موجب می شود تا این میوه سیاه و نرم شود. بهتر است موز را در فضای تنگ و کوچک نگذارید. حتی در ظرف میوه نیز آن را روی همه میوه ها قرار دهید تا فشار به آن وارد نشود.

موزها را کنار میوه های دیگر قرار دهید

شما می توانید با قرار دادن میوه های بیشتر در ظرف میوه، از انتشار گاز اتیلن به نفع خود استفاده کنید ؛ میوه هایی که سفت هستند و دیر می رسند مانند آووکادو، شلیل، آلو، هلو و گلابی را همراه با موز در ظرف میوه قرار دهید، خواهید دید که موزها دیرتر سیاه می شوند ، در حالی که میوه های دیگر سریعتر می رسند.

از نگهداری موز همراه با سبزیجات و میوه هایی مانند خیار، هویج، بادمجان، نخودفرنگی ، فلفل، کدو، سیب زمینی شیرین و هندوانه که زود می رسند، خودداری کنید.

جلوگیری از سیاه شدن موز با شستن به موقع موز

بهتر است موزها را بلافاصله قبل از مصرف بشویید. شستن زودهنگام موز موجب می شود تا موزها سریع تر سیاه و فاسد شوند و مدت زمان نگهداری آن ها کاهش پیدا کند.

از آبمیوه ها کمک بگیرید

برای جلوگیری از سیاه شدن موزها باید از مقداری آبمیوه استفاده کنید. میوه‌های فراوانی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؛ نظیر لیموشیرین، پرتقال، کنسرو آناناس، گریپ فروت و حتی لیموترش که از میوه‌های اسیدی هستند و از این رو اجازه نمی‌دهند رنگ موز سیاه شود. برای انجام این کار باید سطح موزها را با مقداری از آب این میوه‌ها آغشته کنید و دیگر نگران سیاه شدن موزها نباشید.

جدا کردن صحیح موز از ساقه بهترین روش نگهداری از موز

کشیدن موز با دست و جدا کردن آن از ساقه موجب می شود تا به موز فشار وارد شود. به علاوه این کار می تواند ساقه موز را بشکند و ماندگاری موز را کاهش دهد. برای جدا کردن موز از ساقه حتماً آن را به آرامی به وسیله یک چاقوی تیز جدا کنید.

جلوگیری از سیاه شدن موز در سالاد میوه

یکی از مشکلاتی که خیلی از خانم ها با آن روبرو می شوند، سیاه شدن موز بعد از نصف کردن آن است. برای جلوگیری از سیاه شدن موز می توانید مقداری آب میوه روی موزها بریزید. آب میوه های اسیدی مثل آناناس، گریپ فروت و لیمو ترش مانع سیاه شدن موز می شود.

آیا موز سیاه شده قابل استفاده است؟

بهتر است بدانید که موز بعد از رسیدن نرم تر، شیرین تر، خوشمزه تر و قهوه ای تر می شود. در اکثر مواقع سیاه شدن موز نشانه خراب شدن آن نیست. بلکه نشان دهنده رسیدن میوه است. درواقع تبدیل نشاسته به شکر در موز موجب ایجاد لکه هایی قهوه ای رنگ روی پوست آن می شود. به علاوه در اکثر مواقع در مراحل اولیه سیاه شدن موز تنها برای پوست آن رخ می دهد.

اگر در این شرایط پوست موز را جدا کنید، متوجه می شوید که موز کاملاً رسیده و زرد رنگ است و تغییری در رنگ آن ایجاد نشده است. بعد از مدتی سیاه شدن موز از پوست به میوه آن نیز منتقل می شود و موز شروع به سیاه شدن می کند. توجه داشته باشید که اگر موز شما همراه با سیاه شدن بوی کپک و خرابی بدهد، دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

جلوگیری از سیاه شدن موز

سخن پایانی 

برای نگهداری از موز و جلوگیری از سیاه شدن آن روش های زیادی وجود دارد. اما به هر حال تمام این روش ها می تواند تنها کمی فرآیند رسیدن و سیاه شدن موز را کندتر کند. موز میوه ای است که با رسیدن شروع به سیاه شدن می کند همان طور که گفته شد سیاه شدن موز نشانه خراب شدن آن نیست. در صورتی که به خوردن موز سیاه علاقه ای ندارید، می توانید از آن برای تهیه کیک و شیرین های موزی استفاده کنید.