کیک شیری خیس یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد. کیک شیری خیس طرفداران زیادی دارد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک شیری خیس در ادامه با سایت پارس نیوز همراه باشید.

مواد لازم کیک شیری خیس
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۳ قاشق غذاخوری
شیر ۳ قاشق غذاخوری
روغن مایع ۳ قاشق غذاخوری
آرد ۳ قاشق غذاخوری
آرد سمولینا ۳ قاشق غذاخوری
وانیل ۵ گرم
بیکینگ پودر ۱۰ گرم
مواد لازم خیس کردن کیک
شکر ۱ لیوان
شیر ۳ لیوان

طرز تهیه کیک شیری خیس

کیک شیری خیس

مرحله اول

برای تهیه کیک شیری خیس خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر به طور کامل گرم شود، سپس تخم مرغ ها را به همراه شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ سفید و روی آن حباب ایجاد شود. حالا شیر را به همراه روغن مایع، بیکینگ پودر و وانیل اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم.

مرحله سوم

حالا آرد سمولینا را به همراه آرد درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شود.

مرحله چهارم

در ادامه درون قالب مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع کاملا چرب می کنیم. حالا مایه کیک را درون قالب ریخته و قالب را چندین مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوا و حباب های اضافی بین مایه کیک از بین بروند.

کیک شیری خیس

مرحله پنجم

در ادامه قالب را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۲۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله ششم

در صورتی که مایه کیک به خلال دندان یا سیخ چوبی نچسبیده بود، کیک کاملا پخته شده است، سپس قالب را از فر خارج می کنیم تا کمی از داغی کیک کاسته شود. حالا روی کیک را با خلال دندان سوراخ های ریزی ایجاد می کنیم.

مرحله هفتم

در ادامه شیر و شکر را مخلوط کرده تا ذرات شکر حل شوند، سپس به صورت پخش روی کیک می ریزیم. حالا کیک را به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا شیر به خورد کیک برود. نوش جان.

کیک شیری خیس

نکات:

۱)اگر دوست دارید به جای کره از روغن مایع استفاده کنید.

۲)بهتر است زرده و سفیده جدا شوند و سفیده را کمی بیشتر بزنید و بعد با سایر مواد مخلوط کنید.

۳)این کیک با خامه زده شده و موز بسیار خوشمزه میشود.

۴)حتما فر را از ۲۰ دقیقه قبل گرم کنید.

۵)بهتر است برای این کیک از قالب شماره ۲۶ استفاده نمایید.

۶)بهتر است روی کیک را با خامه زده شده پوشانده و روی آن پودر نارگیل بپاشید تا کیک بسیار خوشمزه تری داشته باشید.