شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید وزیر ارتباطات رئیسی چگونه انتخاب شد .  وزیر ارتباطات رئیسی از میان ۵۹۰ نفر انتخاب شد. وزیر ارتباطات رئیسی بعد از مصاحبه با سه نفر نهایی انتخاب شد. عیسی زارع پور وزیر ارتباطات رئیسی است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای عیسی زارع پور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما درباره نحوه انتخابش به عنوان وزیر ارتباطات افزود: برخی فکر می‌کردند چون من معاون آقای رئیسی در قوه قضاییه بودم به همین علت به عنوان وزیر انتخاب شدم در حالی که در سامانه‌ای که راه اندازی شده بود حدود ۵۹۰ نفر گزینه وزارت ارتباطات معرفی شده بودند که در نهایت به سه نفر رسیدند و من در میان این سه نفر بودم و بعد از مصاحبه پذیرفته شدم.

وی گفت: من حتی در همه این مدت در قوه قضاییه مشغول خدمت بودم و وقتی از من برای مصاحبه دعوت کردند، نمی‌دانستم که آن دو نفر چه کسی هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بازخورد‌های متفاوتی هم در مجلس داشتم و به من رای حداکثری داده شد که همین موضوع مسئولیتم را سنگین‌تر کرد و برای اولین بار پس از انقلاب من بیشترین رای را در این وزارتخانه از مجلس دریافت کردم.
آقای زارع پور به کارنامه عملکردش در قوه قضاییه و همچنین در دوران پنج ساله سال ۸۶ تا ۹۰ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت:  آن زمان که در وزارت فرهنگ بودم برای اولین بار از طرف حاکمیت به چیزی ورود کردم که اکنون اسمش فضای مجازی است و من آن زمان نام آن را رسانه‌های دیجیتال گذاشتم و سال ۸۸ وزارت فرهنگ به عنوان دستگاه نمونه کشوری در توسعه خدمات الکترونیک معرفی شد.
وی افزود: همان زمان برای اولین بار مجوز‌های بخش فرهنگ را الکترونیکی کردیم و در جشنواره رسانه‌های دیجیتال برای اولین بار بحث حمایت از توسعه محتوای دیجیتال مطرح شد و در سال ۸۹ به عنوان مدیر نمونه کشوری در وزارت فرهنگ انتخاب شدم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای ادامه تحصیل دوره دکتری و پسادکتری را در دانشگاه استرالیا گذاراندم و همچنین دوره پسادکتری را در دانشگاه شریف طی کردم و وقتی وارد قوه قضاییه شدم هیچ شناختی و ارتباطی با آقای رئیسی نداشتم و آقای رئیسی از بین حدود ۱۵ نفر به من رسید و من حتی سابقه کار با آقای رئیسی را هم نداشتم.
 
 مشی رئیس جمهور را در انتخاب همکارانش مدبرانه و عالمانه می‌دانم 
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: من مشی آقای رئیسی را در انتخاب همکارانش بسیار مدبرانه و عالمانه می‌دانم.
 آقای عیسی زارع پور در ادامه سخنانش در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما افزود: وقتی که به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه منصوب شدند برخی به من گفتند ۶ ماه باید کار‌های انجام شده را بررسی کنم، اما من ۱۰ اسفند سال ۹۸ منصوب شدم که همزمان با آغاز شیوع کرونا بود و از همان هفته اول سامانه‌های متعددی را در برنامه کار گذاشتم که در مدت یک سال و نیم فعالیتم ۸۰ پروژه در قوه قضاییه راه اندازی شد.
وی گفت: تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی یکی از این اقدامات بود که ما با راه اندازی سامانه‌ای مراجعه پنج و نیم میلیون مردم را کاهش دادیم و با راه اندازی سامانه مربوط به وکلا تلاش کردیم تا همه اقدامات وکلا از منزل انجام شود و همین امر برای کارشناسان رسمی انجام شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: گواهی عدم سو پیشنیه همانند هفت خان رستم بود که ما آن را برخط کردیم و افراد از خانه می‌توانند درخواست کنند و در همین خصوص دادگاه‌های برخط را راه اندازی کردیم و دیگر نیاز نبود زندانی از زندان وارد دادگاه شود.
آقای زارع پور گفت:ما در اتاق رئیس قوه قضاییه اتاقی شیشه‌ای و سامانه‌ای را تعریف کردیم که ایشان می‌تواند عملکرد قوه قضاییه را تا سطح شعبه و قاضی بررسی کند.
وی افزود: برای اولین بار سامانه‌ای طراحی شد که مردم بتوانند نظرشان را درباره همکاران قضایی ما بدهند و در حوزه شفافیت و افزایش سرعت رسیدگی‌ها و استعلامات بین دستگاهی اقداماتی صورت گرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اقدامات شما در وزارت ارتباطات چه سرفصل‌هایی دارید؟ گفت: حوزه فناوری اطلاعات آنقدر مهم است که اکنون برای بچه‌های دبستانی هم مهم است که چه کسی وزیر ارتباطات شود چرا که فضای مجازی همه کسب و کار‌ها و فعالیت‌های معلمان و دانشجویان را تحت تاثیر قرار داده است.
آقای زارع پور افزود:  سال ۸۸ در برنامه گفتگوی ویژه گفتم که یک زمانی موبایل در دست مردم همه چیز مردم خواهد شد و اکنون به این نتیجه رسیده ایم که باید از این ابزار حداکثر استفاده را داشته باشیم.