• لینک کوتاه
 • کد خبر: 66515

  هدایا به دو دسته تقسیم می شوند: هدایای گران قیمت و هدایای ارزان قیمت. ولی اصلاً به این معنا نیست که هدایای گران قیمت معنای بهتری دارند و هدیه های ارزان بی معنی هستند. در اینجا قصد داریم مفهوم و معنای انواع هدیه را که از طرف همسرتان یا دیگران دریافت می کنید، به شما بگوییم ولی ابتدا به چهار معنای اصلی هدیه می پردازیم.

  به گزارش پارس به نقل از آرامش،

  عشق عمیق قلبی:

  عشق معنای ویژه هدیه است. انسان برای اینکه به شخص مورد علاقه خود هدیه ای بدهد معمولاً گل رز سرخ، شکلات و طلا و جواهر را انتخاب می کند.

  ابراز دوستی:

  مسلماً شما هم در مناسب های مختلف، به دوست یا همکار خود هدیه داده اید. گل یک انتخاب خوب برای ابراز دوستی است. به ویژه گل زرد نشانه دوستی همیشگی است.

  برای عرض ادب و احترام:

  این هدایا معمولاً به مناسب روز مادر، روز پدر، عید، عیادت از بیمار و… داده می شوند. در اینجا هم گل یک گزینه همیشگی است.

  کمک و صدقه و احساس وظیفه:

  در این حالت معمولاً هدیه ها را پول نقد و پوشاک تشکیل می دهند و نشان دهنده قلب رئوف و خیرخواه است.

  حال ببینیم انواع هدایا چه معنایی دارند؟

  غذا و پخت و پز:

  این هدیه معمولاً از طرف خانم به آقا داده می شود و آقایان از صمیم قلب از آن لذت می برند. مردان عموماً خانم هایی را می پسندند که آشپزی بلد باشند. این هدیه یعنی « تو مرد زندگی من هستی» اما گر مردی یک شام شاعرانه به خانمی هدیه می دهد یعنی « دوست دارم مرا بهتر بشناسی. »

  مسافرت :

  مسافرت، آن هم یک مسافرت دو نفره یعنی همسر قصد دارد یک خاطره خوشایند برای شما به ارمغان بیاورد و دوست دارد وقت خود را در کنار شما سپری کند.

  گوشی موبایل:

  اگر همسرتان به شما یک گوشی موبایل هدیه دهد یعنی « می خواهد همیشه بداند چه می کنی، با چه کسی هستی و خلاصه دوست دارد همیشه در دسترس او باشی» . این هدیه تا زمانی خوب است که مرد نخواهد زن را تحت کنترل خود بگیرد.

  بالش :

  دادن بالش به عنوان هدیه یعنی « دوست دارم همیشه خواب مرا ببینی ولی نمی خواهم دیگران وارد خواب شیرین تو بشوند. »

  شعر:

  شعر هدیه دادن بدین معناست که « من بی پولم ولی عاشق. »

  پول:

  پول هدیه دادن دو معنا دارد؛ یکی اینکه « وقت یا حوصله خرید رفتن نداشتم یا نمی دانستم چه چیزی بخرم» و معنی دوم این است که « می دانم مشکل مالی داری و دوست دارم این مشکلت را برطرف کنم… »

  روسری:

  یعنی همیشه عاشقت هستم و تو را دوست دارم.

  نامه:

  یعنی دلم برایت تنگ شده است.

  کتاب :

  یعنی تو را انسان دانایی می دانم.

  چتر :

  یعنی از تو حمایت می کنم و پشتیبانت هستم.

  آیینه :

  یعنی مرا فراموش نکن.

  گردنبند:

  یعنی دوست دارم همیشه کنارم باشی.

  جاسوئیچی :

  یعنی امیدوارم موفق باشی.

  خودنویس:

  یعنی موفق باشی.

  دستکش:

  یعنی صادق و راستگو باش.

  گل :

  در میان گل ها، گل سرخ یا رز یک گل رمانتیک است که آقایان برای خانم ها هدیه می برند. گل سرخ یعنی « دوستت دارم» وقتی مردی به یک دختر گل هدیه می دهد یعنی او را پسندیده و می خواهد بیشتر با او آشنا شود.

  الماس:

  الماس سمبل ابدیت است و نشانه احساس عمیق رمانتیک و عاشقانه است. اگر مردی به دختری الماس هدیه بدهد یعنی او را به عنوان همسر همیشگی خود انتخاب کرده است.

  جواهرات:

  این یک هدیه گران قیمت است که اغلب خانم ها با روی باز آن را می پذیرند. این هدیه یعنی اینکه « تو برایم اهمیت زیادی داری. » آقایان اغلب به خانمی طلا و جواهر هدیه می دهند که او را شریک زندگی و همراه همیشگی خود می دانند. مردی که این هدیه را انتخاب می کند، مرد زندگی است.

  پوشاک و عطر

  خانم ها دوست دارند پوشاک خود را به سلیقه خودشان انتخاب کنند بنابراین هدیه دادن پوشاک را چندان توصیه نمی کنیم اما اگر اصرار دارید لباس هدیه بدهید بهتر است ابتدا نظر طرف مقابل را بپرسید و شما فقط پول آن را بدهید. به هر حال انتخاب پوشاک و عطر یعنی به ظاهر و تیپ او اهمیت می دهید.

  شکلات:

  شکلات دادن هم به معنای ابراز محبت به طرف مقابل است. یعنی « من از تو خوشم آمده است و دوست دارم بیشتر با تو آشنا شوم» . شکلات می تواند ارزان یا گران باشد و دختر از روی انتخاب شکلات می تواند حدس بزند که طرف مقابل پولدار و دست و دل باز است یا بی پول و خسیس!

  ساعت:

  هم خانم ها و هم آقایان به ساعت های گران قیمت علاقه دارند چون آنها را با کلاس و شیک می کند. انتخاب یک ساعت شیک به عنوان هدیه یعنی « من به اعتماد به نفس و شیک بودن تو اهمیت می دهم. » اگر پسر جوانی به دختر جوان مورد علاقه خود ساعت هدیه بدهد یعنی « زمان برایم اهمیت دارد پس وقت را تلف نکن و تصمیم بگیر. »

  عروسک:

  معمولاً تنها دختران نوجوان دوست دارند عروسک هدیه بگیرند و دادن عروسک به همسر چندان جالب نیست. به آقایان توصیه می کنیم اگر اصرار دارید برای متعجب کردن همسرتان به او عروسک هدیه بدهید، یک عروسک کوچک را انتخاب کنید و در کنار هدیه اصلی به او بدهید. عروسک هدیه دادن یعنی « دوست دارم دوران خوش کودکی را به خاطرت بیاورم. »

  اعتماد به نفس پول خواب روز پدر شعر عروسک عشق قلب مردان موبایل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ریحانه السادات
   پاسخ

   سلام . گل رز زرد گاهی به معنای نفرت و عطر هم در بعضی اوقات نشانه بی میلی نسبت به ادامه دادن روابط هست . لطفا اصلاح کنید . باتشکر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها