امروز و فردا در استان‌های گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه و سه شنبه در اغلب مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود و تنها دوشنبه در اردبیل و شرق آذربایجان شرقی و سه‌شنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر و بارش پراکنده باران رخ خواهد داد.

روز چهارشنبه با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

گفتنی است، از امروز تا اواسط هفته آینده در شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید که در پاره‌ای از مناطق سبب خیزش گرد و خاک با احتمال کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد شد.

روز شنبه و یکشنبه دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش خواهد داشت و دریای خزر در این مدت مواج خواهد بود.

طی پنج روز آینده نیز مناطق شرقی دریای عمان مواج و متلاطم است.