آقای محمدحسین قمری: بعد از ۴ دوره برگزاری موفق آزمون استخدام بخش خصوصی، امسال پنجمین دوره مانند پارسال به صورت برخط (آنلاین) با توجه به شیوع کرونا برگزار می‌شود.
وی افزود: پنجمین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی برای بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ سازمان و شرکت معتبر و ۲۲۱ عنوان شغلی برگزار می‌شود.

آقای قمری به تسهیلات جدید این دوره از آزمون استخدامی اشاره کرد و گفت: در این دوره امکان جدیدی در دفترچه راهنمای آزمون ایجاد شده است به طوری که داوطلبان می‌توانند بر اساس مهارت‌ها و شایستگی‌های خود، شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند، همچنین شرکت‌های مطرح و مرتبط و استان‌های متقاضی شغل خود را ببینند و متوسط حقوق پیشنهادی برای آن شغل را مشاهده کنند و این امر می‌تواند به انتخاب شفاف داوطلبان کمک کند.
دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی گفت: داوطلبان نگران شرایط کرونایی نباشند، این آزمون به صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود، شرکت‌ها هم برای مصاحبه تمام شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و اگر داوطلبی بخواهد به صورت برخط (آنلاین) با او مصاحبه می‌شود.
آقای قمری ادامه داد: در فرایند آزمون داوطلبان با مهارت‌های دورکاری آشنا می‌شوند و در این شرایط خللی در فرایند جذب شرکت‌ها به وجود نمی‌آید.
وی گفت: ثبت نام از امروز ۱۹ تیر آغاز می‌شود و تا ۲ مرداد ادامه دارد و داوطلبان باید برای ثبت نام به سایت آزمون به نشانی www.inre.ir مراجعه کنند.

دبیر آزمون استخدامی بخش خصوصی تأکید کرد: در شهریور آزمون برگزار و سپس فرایند مصاحبه با شرکت‌ها آغاز می‌شود، البته تمام فرایند و زمان بندی‌ها در دفترچه آزمون منتشر خواهد شد.