سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پنجمین رزمایش ارتقا توان عملیاتی پلیس راهور‌‌ از الحاق 200 دستگاه خودروی جدید به پلیس راهور خبر داد و اظهار داشت: حدود 45 دستگاه خودروی جدید نیز در روزهای اخیر به پلیس راه استانها اضافه شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در راستای تقویت ناوگان عملیاتی ‌در مدت دو سال بیش از دو هزار و 200 دستگاه خودرو به مجموعه پلیس راه و راهور استانها اضافه شده و بدین ترتیب عمر برخی خودروها از 15 سال به پنج سال کاهش یافت.

وی با بیان اینکه بیش از 51 درصد خدمات در مجموعه نیروی انتظامی توسط پلیس راهور به مردم ارائه می‌شود، گفت: در آستانه انتخابات بوده و آماده هستیم در کنار تمام همکاران در نیروی انتظامی، بهترین انتخابات را برگزار کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا به موضوع اعمال قانون و جریمه‌ها پرداخت و گفت: ابلاغ کردیم که اعمال قانون به صورت هوشمندانه صورت گیرد‌، اکنون استرس بیماری کرونا در کشور وجود دارد، مردم، گرفتار مسائل اقتصادی، تورم و بیکاری هستند، پس نیت ما از اعمال قانون باید متنبه شدن راننده باشد، اگر راننده تخلف را پذیرفت باید به تذکر بسنده کنیم، بارها تاکید کردیم در اطراف مراکز درمانی اگر فردی درگیر بیماری و دنبال بیمار خود است، نباید اصرار داشته باشیم که در آن نقطه فرد متخلف را جریمه کنیم، باید بیشتر تمرکز را روی تخلفات حادثه‌ساز بگذاریم.

وی گفت: ‌تخلفات‌ حادثه ساز از جمله ورود ممنوع، عبور از چراغ قرمز، سرعت و سبقت غیر مجاز خط قرمز پلیس راهور است، زیرا فرد متخلف ضمن بازی کردن با جان خود با جان دیگران بازی می‌کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه 60 درصد موتورسواران به دلیل ضربه مغزی و عدم استفاده از کلاه ایمنی جان خود را از دست می‌دهند، افزود: امروز 6 عامل سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، خستگی و خوب آلودگی، عدم استفاده از کمربند و کلاه ایمنی باعث افزایش جان باختگان و مجروحان سوانح و حوادث رانندگی می‌شود.