سردار  سعید منتظرالمهدی در یادداشتی به مناسبت چهل و دومین سالگرد تاسیس سپاه پاسداران آورده است: «سپاه پاسداران مولود مبارک انقلابی است که طلوع فجر گونه آن ، فصل نوینی پیش روی مستضعفان به ستوه آمده و ستم دیده جهان گشود و خون تازه ای در کالبد ملت های طاغوت زده دمید.

این نهادِ بر آمده از خون شهداء و متشکل از خیل انبوه جوانان انقلابی و مصمم، از همان بدو تولد خود با توکل بر خدای قادر منان و تحت زعامت پیر فرزانه و رهبر کبیر انقلاب، با صلابت و اقتدار عزم خود را جزم کرد تا پاسدار ارزش هایی باشد که در بلندای تاریخ ، بسیاری از آزادگانِ جهان، جانِ خود را بر سرِ استقرارِ آن گذاشته اند.  

سپاه پاسداران در چهل و دو سال عمرِ بالنده خویش در راه پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی ، هزاران توطئه و بحران و فتنه انگیزی ریز و درشت را با اقتدار و چابکی، یکی در پیِ یک ، درهم شکسته است و هر بار مقتدرانه و توانمندتر از پیش در صحنه دفاع و خدمتِ بی منت به ملت ، ظاهر گشته است.

اینک سپاه پاسداران نهادی است که نامش برای ملت ایران افتخارآمیز ، امنیت افزا و اقتدار آفرین است و همه ایرانیان ،صرفنظر از هر قوم و گروه و جماعتی، برخود می بالند که چنین نهادی، درکنار سایر نیروها، ماموریت دفاعی و تقویت امنیت ملی اشان را بر عهده دارد.

مطمئناً سپاه در قلب هر شهروند ایرانی جای دارد و بر اساس پیمایشی بی نظیر و باحجم نمونه ۲۵ میلیون  نفر در پهنای کشور ، مردم بصورت خودجوش باحضور درمراسم تشیع سردار قاسم سلیمانی ثابت کردند ، میزان مرجعیت و مقبولیت وسرمایه اجتماعی سپاه پاسداران و نیروی قدس در صدر کشور قراردارد واین میزان سرمایه اجتماعی ایجاد نمی‌گردد مگر با خدمتی صادقانه ، عالمانه و فداکارانه فارغ از هیاهوی تبلیغاتی وخود بزرگ بینی و شهرت طلبی .

این ابرسازمانِ مقتدر که نامش لرزه براندام دشمنان می اندازد و بودنش تضمینی است برامنیت کشورمان، خود به سبب وجود مردانِ بی ادعا و نام آورانِ گمنامی است که ابدان مطهرشان را آماج تیر وگلوله دشمن قرار دادند و جانشان را فدا نمودند ، تا امروز ، ما سرافراز باشیم و امنیتمان پایدار و زبانزد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز همراه و همگام با میلیون ها ایرانی همواره دوشادوش برادران پاسدار خود آماده هر نوع جان فشانی در راه اسلام و آرمان های بلند انقلاب اسلامی است».