انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران اظهار کرد: لازم است که ما چیز‌هایی که می‌تواند این بیماری را کاهش دهد کوتاهی نکنیم. در شرایط قرمز اعلام شده چه گروه‌هایی باید فعالیت کنند، سرو کردن غذا در رستوران محدودیت دارد و ممنوع است، ولی بیرون بر مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: الان ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها و هزار تخت بخش مراقبت ویژه را اختصاص به کرونا دادیم. تشدید نظارت‌ها باید در راهبرد ما قرار گیرد. بعضی از دستگاه افراد حتی ماسک نداشتند و علی رغم اینکه دستورالعمل شده حتی اجازه ورود بازرسان را ندادند و شرکت ملی نفت از جمله این دستگاه‌ها بود.

استاندار تهران گفت: میزان فوتی‌های کرونا استان نسبت به شاخص‌ها پایین‌تر است به خاطر تخصص‌ها است و در بیمارستان‌های تخصصی و قدیمی مثل مسیح دانشوری و امام خمینی آمار فوتی‌ها ۱۱.۵ درصد است، ولی در بیمارستان‌های کوچک‌تر این آمار ۲۵ درصد است.

وی بیان کرد: نسبت به تجهیز کردن، اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌ها باید خود را بیشتر آماده کنیم و باید نسبت به آن‌ها کمک بیشتری داده شود، برای بحث برق هم باید مسولان این بخش کمک بیشتری کنند.