گروه جهادی راهیان شهادت سی امین دوره اردوی جهادی خدمت رسانی و فرهنگی خود را در سیزدهمین سال تشکیل این گروه در محرومترین نقطه ی کشور برگزار کرد.

1

جهادگران راهیان شهادت در فروردین 1400 با اهتمام و عزم جهادی خود توانستند دو مدرسه با یازده کلاس درس و زیر بنای 600 متر مربع را به 80 درصد پیشرفت در ساخت برسانند.

2

3

همچنین برای معلولین و از کار افتادگان محروم و کم برخوردار شهرستان دلگان دهها سرویس بهداشتی و حمام ویژه معلولان، باز سازی خانه محرومان، بازسازی مسجد از جمله خدمات عمرانی در فروردین 1400 بوده است.

4

در بخش بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تحت پوشش قرار دادن سه روستای محروم و کپر نشین به صورت تخصصی برنامه هایی از قبیل مهارت آموزی در زمینه های خیاطی ، شبه قالی ، گلدوزی ، نمد دوزی و ...که به توانمند سازی خانواده ها و ایجاد اشتغال خانگی و معیشت خانوارها کمک می کند خدمت رسانی کردند.

5

6

از دیگر فعالیت های بانوان در سه روستای محروم باغباغون ، میان بازار و موتور سی  یک آموزش کودکان در قالب کار با کودک با سیر محتوایی و اموزشی در جهت اعتلای رفتار خانوادگی اسلامی و آموزش های احکام شرعی و آشنایی با قران و نهج البلاغه از دیگر فعالیت های فرهنگی بوده است.

7

لازم به ذکر است غربالگری مردمان این سه روستا با جمعیتی معادل 1150 نفر در طرح جهادگران شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله فعالیت های اثر بخش و به یاد ماندنی بانوان در این دوره بوده است.

8

توزیع 150 بسته غذایی و 1500 جفت کفش  و اهدای صدها اسباب بازی در شب عید ارمغان خاطره انگیز گروه جهادی راهیان شهادت در شرایط اقتصادی فعلی کشور در این مناطق بود.

9

گفتنی است گروه جهادی راهیان شهادت از سال 1388 در فضایی دانشگاهی فعالیت های محرومیت زدایی خود را در مناطق محروم و مرزی کشور آغاز کرده است.