دکتر قاسم اویس امروز درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا  در استان مازندران در شهرستان ساری، اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان کرونایی در شهرهای مازندران برخی از شهرهای استان در آستانه نارنجی شدن قرار گرفت‌.

وی با اشاره به اینکه شهرستان قائمشهر در وضعیت نارنجی قرار گرفته است،گفت: شهرهای آمل و ساری در آستانه نارنجی شدن قرار دارند که لازم است به توصیه‌ها بیشتر توجه شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  درباره آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در شهرهای مازندران،گفت: کرونای انگلیسی به تمام شهرهای مازندران پیشروی کرده و شاهد مواردی از ابتلا به کرونای انگلیسی در تمام شهرهای استان بودیم.

اویس با تاکید بر کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات، خاطرنشان کرد: بیشترین دلیلی که استان در شرایط نگران‌کننده قرار گرفت همین حضور در تجمعات و باز شدن رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی بوده است.

وی در پایان بر ماندن در خانه در روز طبیعت تاکید کرد و گفت: لازم است در روز طبیعت با در خانه ماندن به قطع زنجیره کرونا کمک کنیم.

*غالب شدن کرونای انگلیسی در مازندران/ وضعیت استان مناسب نیست

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز اظهار کرد: ویروس انگلیسی تمام شهرستان‌های مازندران را در برگرفته است.

وی گفت: اگر این وضعیت کنترل نشود شهر‌های دیگر استان به سمت رنگ‌های پررنگ‌تر مثل نارنجی و قرمز حرکت خواهند کرد.