امروز ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی ، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و غرب فارس، بوشهر، اصفهان و غرب یزد بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده خواهد بود.

جمعه در خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی بارش پراکنده و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

روز‌های شنبه و یکشنبه در شمال‌غرب و مناطقی از غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و دوشنبه در شرق سواحل دریای خزر بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز شنبه و یکشنبه در استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب فارس، خراسان جنوبی نیز رگبار‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

گفتنی است، پنجشنبه در نیمه غربی کشور و جمعه در مرکز، شمال‌شرق و بخش‌هایی از شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و این کاهش دما حدود ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

پنجشنبه در غرب، جنوب‌غرب، مرکز، شرق، شمال‌شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور به سبب وزش باد شدید پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست.

به سبب افزایش ارتفاع برف در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در روز‌های پنجشنبه و جمعه احتمال وقوع بهمن در این مناطق وجود دارد.

از امروز تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج است.