آمار کرونا در ایران امروز یکشنبه 28  بهمن اعلام شد که بر اساس آن ۸۹ بیمار کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

 سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت بیان داشت:از دیروز تا امروز ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۹۰ نفر از آنها بستری شدند.

جان باختن 89 بیمار کرونا

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

بهبود و ترخیص یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر

 سخنگوی وزارت بهداشت افزود:خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

وضعیت شدید  ۳۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹

لاری اضافه کرد: سه هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۴۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وضعیت رنگبندی شهرهای کرونایی

وی تصریح کرد: براساس آخرین تحلیل‌ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت متذکر شد:شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.