بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز و فردا در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت که در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود.

از اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی از سمت مرز‌های غربی وارد کشور می‌شود. این سامانه سه شنبه برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب به تدریج دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

روز چهارشنبه سامانه فوق تقویت شده و در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب بارش باران، رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف می‌شود.

روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق، شمال شرق کشور نیز متاثر از این سامانه خواهد بود. شدت بارش در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های واقع در غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی است.

روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و در برخی نقاط استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام گرد و خاک دور از انتظار نیست.

سه شنبه و چهارشنبه وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد که پیامد آن ذوب برف و احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز مرکزی است.

چهارشنبه و پنجشنبه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و در نواحی مرکزی و شرقی کشور گرد و خاک پیش بینی می‌شود. روز‌های پنجشنبه و جمعه کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد. خلیج فارس از سه شنبه تا پنجشنبه و دریای خزر پنجشنبه و جمعه مواج است.

آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود.