در راستای ارتباط هفته و گفت‌وگوی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس کشور، محسن حاجی‌میرزایی صبح امروز با مدیران آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به‌صورت ویدیوکنفرانسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محسن حاجی‌میرزایی ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) روزهای دهه فجر را ایام اللّه نامیدند که یک مفهوم قرآنی است، روزهایی با ویژگی‌های خاص که در آنها رمزهایی نهفته است و باید در آنها اندیشید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در پرتو انقلاب اسلامی روزهای غنی و پربار را پشت‌سر گذاشتیم و فرازهایی را طی کردیم، سختی‌ها و دشواری‌هایی را پشت‌سر گذاشتیم و تحولاتی عمیق و گسترده را تجربه کردیم، دنیا دنیا معنا و مفهوم و دنیا دنیا تجربه و آموزش در این روزهای پرشکوه انقلاب اسلامی با ما بوده است.

وی گفت: همین‌ها بود که ظرفیت‌های ملی ما را بهبود بخشید و در کشاکش این روزهای غنی و پربار، استقلال شکل گرفت و ما توانستیم روی پای خودمان بایستیم و ما توانستیم از زیر یوغ استبداد و استعمار قد علم کنیم و بروز و ظهور پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همزمان با انقلاب اسلامی ایران، تحولات عظیمی در منطقه شکل گرفت، نهضت بیداری، نهضت هوشیاری، نهضت استقلال و لذت باور کردن به توانمندی‌های ملی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه "ما در حال انتقال به یک وضعیت جدید هستیم" اضافه کرد: امروز ما در متن یک رویداد شگفت‌انگیز آموزشی قرار داریم و با یک شرایط کاملاً بدیع و غیرمنتظره‌ای روبه‌رو شدیم.

وی ادامه داد: با صراحت می‌گویم ما در متن یک انقلاب بزرگ آموزشی هستیم اگر آموزش از نیازهای اساسی و حیاتی یک جامعه است اگر آموزش آینده‌ساز، هویت‌ساز، رشددهنده و توانمندکننده است، تحقق مأموریت آموزش امروز با چالش روبه‌رو شده است، این تغییرات به‌عنوان تغییرات پارادایمی صحبت می‌کند.

وی اظهار داشت: منظور از تغییرات پارادایمی، تغییراتی است که وقتی ابزارهای گذشته جوابگوی نیازهای موجود و آینده نیستند، باید طرحی نو در انداخت و نگاهی متفاوت کرد.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم شبکه شاد در حال توسعه و روز به روز رو به بهبود باشد. این شبکه یک مولود 10ماهه است که امیدواریم تحولات بزرگی را در نظام تعلیم و تربیت کشور داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شبکه شاد اگر امروز جایگزین آموزش است، در آینده، پس از کرونا حذف نخواهد شد و مکمل نظام آموزشی خواهد بود و افق‌های نو و تازه‌ای را در ارتباطات آموزشی و خدمات آموزشی کشور ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان راجع به لایحه رتبه‌بندی معلمان تصریح کرد: موضوع رتبه‌بندی را که جزو علاقه‌مندی همکاران فرهنگی در سراسر کشور است، با جدیت دنبال می‌کنیم و این امر در دستور کار دولت است.

وی از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد و گفت: امروز ابعاد مختلف لایحه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم و امیدواریم که در همین سال لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم و نمایندگان هم قول دادند بلافاصله در دستور کار قرار دهند و امیدوارم که سال آینده را با رتبه‌بندی آغاز کنیم.