«فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق که امروز میزبان آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی » رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراهش بود، پس از این دیدار، با وی در یک کنفرانس خبری مشترک حاضر شد.

به اعلام خبرگزاری رسمی عراق (واع)، زیدان در این کنفرانس خبری گفت: با طرف ایرانی تبادل اطلاعات درباره شهادت [سپهبد] سلیمانی و ابومهدی المهندس را بررسی کردیم.

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران نیز در این کنفرانس خبری ضمن استقبال از تقویت روابط و همکاری‌های قضائی و حقوقی با عراق گفت که یکی دیگر از محورهای گفت‌وگوی امروزش با رئیس شورای عالی قضایی عراق موضوع رفت و آمد زائران و مبارزه با فساد بود.

وی افزود: عراق و ایران یک یادداشت تفاهم در خصوص مبارزه با فساد امضا کردند.

رئیس قوه قضائیه ایران تاکید کرد: فتنه نمی‌تواند بر روابط میان دو ملت ایران و عراق تاثیر بگذارد یا مانع این روابط شود. 

وی ضمن تقدیر از اقدامات دستگاه قضایی عراق برای پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، ابراز امیدواری کرد که این پرونده به نتیجه برسد و گفت: با طرف عراقی درباره پاسخ به جنایت ترور فرماندهان شهید گفت‌وگو کردیم.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که دیروز (دوشنبه - ۸ فوریه) در رأس یک هیأت بلندپایه قضایی وارد بغداد شد.امروزبه دیدار فائق زیدان رفت که مورد استقبال رسمی او و شماری از مقامات بلندپایه قضائی کشور عراق قرار گرفت.

پس از برگزاری مراسم رسمی استقبال که با حضور شمار زیادی از خبرنگاران صورت گرفت، دو طرف رایزنی‌های خود را در مقر ساختمان مرکزی شورای عالی قضایی عراق آغاز کردند.

به نوشته پایگاه خبری «موازین نیوز»، در این دیدار، عراق و ایران سه یادداشت تفاهم امضا کردند.