جلسه مشترک دانشگاه فرهنگیان کشور و دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز تربیت معلم مبلغ حوزه های علمیه با حضور حجت الاسلام دکتر پارسانیا ریس کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که به منظور مرور اقدامات تاسیسی و تثبیتی مرکز تربیت معلم مبلغ حوزه های علمیه برگزار شد راهکارها و روندهای توسعه کمی و کیفی مرکز بررسی و مورد تاکید قرار گرفت.

ریس دانشگاه فرهنگیان کشور در این جلسه تاسیس این مرکز را نقطه عطفی در مسیر تحول نظام تعلیم و تربیت دینی برشمرد و یکی از کانون های تحولی در دانشگاه فرهنگیان برشمرد که مدیون همراهی و مساعدت علما و بزرگان حوزه و مدیریت حوزه خواهران و جامعه الزهرا و بویژه عنایت ایت الله اعرافی دانست.

وی افزود با همتی که برادر ارجمند جناب دکتر عبداللهی دارند ما در فرصت کوتاهی خواهیم توانست ظرفیت طلبه معلمان در آموزش وپرورش را به چند براب. افزایش دهیم و البته همچنان نیاز به همراهی و هم افزایی بیشتر نهادهای حوزه ای بویژه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هستیم.

حجت الاسلام دکتر واعظی ریس دفتر تبلیعات اسلامی نیز در این نشست اهتمام حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش را نسبت به این کار بار ارزش ستودند و ابراز امیدواری کردند که انتطار می رود همه بخش های مرتبط این کار بزرگ را همراهی کنند تا انشالله بعد از چند دوره شاهد برکات تربیتی و تهذیبی حضور طلاب در مدارس کشور باشیم.

حجت الاسلام دکتر پارسانیا نیز بر توجه بیشتر به فرایندها و مسیرهای منطقی ارتقا مرکز تاکید داشتند و گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده و در حال انجام کمیسیون حوزوی در زمینه تسهیل ورود طلاب به آموزش و پرورش ارائه دادند.

حجت الاسلام دکتر عبداللهی نیز ضمن گزارشی از اقدامات انجام شده بر همکاری نهادهای حوزوی و تبلیعی حوزه با مرکز تربیت معلم مبلغ تاکید و از تعامل خوب حوزه خواهران جامعه الزهرا و حوزه خراسان و اصفهان تشکر کردند و افزودند این مرکز بین چند مجموعه حوزوی و در تعامل با شورای عالی اموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان تاسیس شده که پس از یکسال فعالیت مجوز رسمی آن توسط هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان صادر و مورد تایید وزرای مربوطه و دولت قرار گرفته است.وی افزود انتطار می رود با همکاری مجلس و همراهی دولت در ردیف بودجه برای مرکز نیز همکاری لازم صورت بگیرد تا انشالله این مجموعه که خواهد توانست برخی از دغدغه های سند تحول را برطرف کند مقاوم تر از گذشته فعالیت نماید. پذیرش طلبه معلمان اولین دوره واجرای دوره اول و آغاز فعالیت های انها در مدارس در ۴ ماه گذشته بسیار مثبت و با بازخوردهای خوبی همراه بوده است انعکاس اقدامات و فعالیت های فوق ماموریت های محوله به معلمان از سوی طلبه معلمان در سراسر کشور موجی از ترویج فرهنگ و روحیه جهادی فرهنگی و تبلیغی در مدارس کشور ایجاد کرده که موجب تحسین اولیا دانش اموزان و مدیران برخی مدارس قرار گرفته است.  در این جلسه ایشان برخی موانع پیش رو مطرح و پیشنهاداتی ارائه شد که مقرر شد پیگیری شود و نتایج در جلسات دیگر ارائه شود.