رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی در جنت آباد خبر داد که با افتتاح دفتر فروش خودرو از خریداران 10 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود. 

سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در تشریح این خبر، بیان داشت: تعدادی از شهروندان به کلانتری  138 جنت آباد مراجعه و در اظهارات مشابه اعلام کردند که برای خرید خودرو به  نماینده فروش یکی از خودروسازان  مراجعه و پس از واریز مبالغی در موعد تحویل خودرو با بسته بودن نمایندگی مواجه ‌شدند که در نهایت مشخص شد که نمایندگی صوری بوده است.

وی عنوان کرد: عوامل تیم عملیات  کلانتری جنت آباد با انجام رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، مدیر نمایندگی یکی از مجرمان سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان  شرکت های مختلف در سطح کشور افتتاح و به دفعات مختلف دستگیر شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مخفیگاه وی در محدوده "جنت آباد" شناسایی شد، افزود: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به کلانتری جنت آباد انتقال یافت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم  بیش از 20 دستگاه گوشی تلفن همراه و انواع سیم کارت کشف شد، افزود: وی در بازجویی های فنی پلیسی ضمن اعتراف به جرایم خود، معترف شد با درج آگهی های متعدد با نام و عناوین جعلی، پس از جلب اعتماد شهروندان با ارائه مدارک جعلی اعتماد شهروندان  را جلب کرده و پس از دریافت وجه بابت فروش خودرو، در زمان مقرر نمایندگی را تخلیه و خط تلفن خود را خاموش کرده است.

سرهنگ موقوفه ای از شناسایی 195 شاکی در این پرونده خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 10 میلیارد ریال محاسبه کرده اند که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.