به گزارش پارس ، به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حادثه سقوط بالابر در ساعت ۱۱: ۰۳ روز جمعه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه های ۷۲ و ۱۹ به همراه گروه نجات ۱۲ به محل حادثه که یک ساختمان نوساز چهار طبقه در ۳۵ متری نارمک- خیابان مدائن- کوچه حافظ بود اعزام کردند.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه افزود: آتش نشانان مشاهده کردند که چهار مرد ۳۵،۲۳،۵۲ و ۸۲ ساله قصد داشتند کولر آبی را به وسیله بالابر مصالح ساختمانی از طبقه دوم ساختمان مجاور به پشت بام ساختمان چهار طبقه نوساز حمل کنند که ناگهان بالابر و چهار مرد از پشت بام ساختمان چهار طبقه به بام ساختمان دو طبقه مجاور سقوط کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این بالابر را از جای استاندارد خود جدا کرده و بدون هیچ گونه مهاری به سوی دیگر بام برده بودند، گفت: همین موضوع سبب شده بود تا در میانه راه وزن کولر سنگینی کرده و سبب این سقوط شود.

وی از مرگ مردی ۳۵ ساله در جریان این سقوط مرگبار خبر داد و گفت: آتش نشانان پس از حضور در محل با استفاده از تجهیزات مخصوص چهار فرد که از پشت بام سقوط کرده بودند را به پایان منتقل کردند که عوامل اورژانس مرگ مرد ۳۵ ساله را تایید کردند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران سه مصدوم این حادثه نیز وضعیت جسمانی وخیمی داشتند.

ملکی از شهروندان خواست برای نصب کولر و حمل وسایل به پشت بام از راه پله استفاده کنند و در صورتی که مجبور به استفاده از بالابر هستند حتما آن را در جای خود به وسیله پیچ و مهره کردن بالابر به سقف مهار کنند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود.

وی افزود: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت ۱۲: ۱۹ به عملیات خود خاتمه دادند.