سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه در محدودیت‌های تردد همیشه پلیس به عنوان یک مجری تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده است گفت: تمام تصمیم‌ها در این ستاد گرفته می‌شود و پلیس این مصوبات را اجرا می‌کند. برای شب یلدا تصمیم بر این گرفته شده که صنوف ساعت ۱۸ تعطیل شوند و یک فرصت دو ساعته داده شده تا خودرو‌ها به منزل خود بروند و در ساعت ۲۰ ترددی در سطح معابر وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: خارج از ساعت ۲۰ اگر خودرویی تردد کند توسط دوربین‌ها اعمال قانون می‌شود و اگر کسی بخواهد از دوربین فرار کند و با مخدوش کردن پلاک مبادرت به تردد داشته باشد، بدون شک همکاران بنده که در سطح معابر حضور دارند خودرو‌ها را متوقف می‌کنند، ضمن اینکه علاوه بر اعمال قانون برای پلاک مخدوش و تردد در زمان محدودیت می‌شوند، خودرو‌های آن‌ها به پارکینگ منتقل می‌شود و راننده خودرو نیز به مراجع قضائی ارجاع داده می‌شود.

وی افزود:، چون مبادرت به مخدوش کردن پلاک از مرحله تخلف می‌گذرد و جرم محسوب می‌شود و برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی با نظر مقام محترم قضائی از ۶ ماه تا یکسال حبس برایش در نظر گرفته می‌شود.

سرهنگ همه خانی تصریح کرد: از همه شهروندان خواهش می‌کنم امروز سفر‌های خود را مدیریت کنند، چون بین ساعت ۱۸ تا ۲۰ تردد‌ها بیشتر خواهد شد و مدیریت نکردن سفر باعث افزایش این ترافیک خواهد شد و زمان بیشتری را در ترافیک باید سپری کنند.


معاون آموزش و ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همیشه در طرح‌هایی که پلیس موفق بوده به علت همراهی مردم دراجرای آن طرح هاست و اگر مردم با ما همکاری و همیاری داشته باشند مشکلی نخواهیم داشت.