بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی از شمال‌غرب‌ و شمال به کشور، کاهش دما و بارش برف و باران در این نواحی و همچنین سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

همچنین امروز در خوزستان، بوشهر، شمال و غرب فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و پاره‌ای از مناطق استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، همدان، استان مرکزی، تهران، البرز، قم، سمنان، یزد، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش باران پیش بینی می شود.

روز شنبه  بارش پراکنده در اغلب نقاط کشور غیر از غرب و شمال‌غرب و جنوب‌شرق خواهیم داشت و با فعالیت سامانه بارشی در استان‌های یزد، اصفهان، جنوب سمنان و خراسان رضوی، بارش قابل توجهی انتظار می‌رود.

یکشنبه در جنوب شرق و شرق بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد و سامانه به تدریج از مرزهای شرقی از کشور خارج خواهد شد و دوشنبه جوی آرام در کل کشور حاکم خواهد بود.

آسمان تهران امروز قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی،‌ در بعدازظهر افزایش ابر و در شب، بارش باران در برخی ساعات، پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز شنبه در برخی ساعات در تهران بارش باران داریم و در شب ابرها کاهش می‌یابد؛ بیشینه و کمینه دما در پایتخت ۸ و ۴ درجه خواهد بود.