سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت کرونا در ایران اظهار کرد:  از دیروز تا امروز (سه شنبه، ۲۵ آذر) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۷۰۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۹۹ نفر از آن‌ها بستری شدند.

او افزود: مجموع بیماران کرونا در ایران به یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۷۴ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۲ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۸۳۳ هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۵ هزار و ۷۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او ادامه داد: تا کنون ۶ میلیون و ۷۹۷ هزار و ۴۶۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

وضعیت استان‌های کشور از نظر شیوع بیماری کرونا

لاری بیان کرد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: شهرستان‌های زرین دشت در استان فارس، بافت در استان کرمان، گمیشان در استان گلستان، آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان و آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.