روح الله امداد مدیر عامل مجموعه توچال اظهار کرد: برای ما سلامتی مردم و حفظ جان آن‌ها بسیار مهم است و تا حد توان این موضوع را مدنظر قرار می‌دهیم و این کار را رسالت خودمان می‌دانیم و این اتفاق افتاد. در گفت‌وگو‌هایی که با خبرنگاران داشتم تقاضا کردم که بدون اطلاع ما بیایند و از این مجموعه بازدید کنند.

وی با اشاره به فیلم‌های منتشره در خصوص ازدحام جمعیت در مجموعه توچال بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی ادامه داد: با توجه به همکاری کوهنوردان و تدابیری که ما اتخاذ کردیم، مشکل رفع شد. همان روز هم تدابیری اندیشیده شده بود و ما در ایستگاه پنجم یک کلبه چوبی داریم که بالای صد صندلی در آن تجهیز شده و بخاری گازی در آنجا بود. به هر حال رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دو طرف دارد، از یک طرف ما موظف هستیم که آن‌ها را انجام دهیم و از یک طرف هم کوهنوردان و مراجعین باید همکاری کنند.

مدیر عامل مجموعه توچال گفت: آن روز این اتفاق نیفتاد و قضیه تجمع از این قرار بود که کوهنوردان و علاقه‌مندان به طبیعت از خارج از مجموعه توچال پیاده به ارتفاعات صعود کردند و در نهایت به سمت ایستگاه پنجم آمدند و می‌خواستند با تله کابین به سمت پایین برگردند.