ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره موضوع کرونا و راهکارهای مقابله با آن اظهار داشت: 41 هزار خانواده به دلیل کرونا در کشور بی‌سرپرست شده و پدر و مادر خانواده جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کووید ـ 19 از دست داده‌اند.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: میانگین فوتی سن 67 تا 69 سال دارند که این افراد به لحاظ اقتصادی فعالیت‌هایی داشته‌اند و خانواده‌های خود را حمایت می‌کردند که با جانباختن آنها این خانواده‌ها دچار آسیب شده‌اند.
خداکرمی گفت: حدود 200 هزار نفر در سراسر کشور گرفتار آسیب‌های ناشی از دست دادن عزیزانشان به لحاظ روحی، روانی و اقتصادی شده‌اند و در این شرایط می‌طلبد که برنامه‌های گسترده‌ای انجام گیرد.
وی بیان داشت:همچنین وضعیت اقتصادی اکثر متوفیان کرونا متوسط رو به پایین بوده است بنابر این دولت و نهادهای مربوطه مانند بهزیستی و کمیته امداد باید اقدامات و برنامه‌های لازم را جهت شناسایی وضعیت اقتصادی خانواده‌ فوت‌شدگان انجام دهند.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران بیان داشت:‌حتی اخیراً پزشکی که کارمند دولت نبوده پس از فوت در اثر کرونا از لحاظ اقتصادی خانواده آن دچار مشکل شده و وقتی در میان پزشکان شرایط این چنین است قطعاً‌ در خانواده‌های دیگر متوفیان نیز وضعیت اقتصادی مناسبی نیست و باید حمایت‌های دولتی هر چه سریع‌تر از این خانواده‌ها انجام گیرد.
وی تصریح کرد: همچنین باید قبل از آغاز تعطیلات دو هفته‌ای در تهران حین آن و پس از آن برنامه‌های مدونی را اجرا کرد کارشناسان توصیه‌ها و نظرات خوبی دارند که امیدوارم ستاد کرونا با قوت به نظر تک تک کارشناسان توجه کنند تا بتوانند این دوره سخت را با حداکثر همکاری‌ها طی کنیم.
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که مبتلا شدن و یا مردن از کرونا در حال تبدیل شدن به یک موضوع علی‌السویه است که باید از نظر جامعه‌شناسی و سیاسی بررسی‌های عمیقی صورت گیرد.
وی گفت: باید ببینیم که چه کرده‌ایم برخی از افراد به ویژه قشر جوان به استقبال مرگ می‌روند. انگیزه و امیدشان را در شرایط اقتصادی و اجتماعی از دست داده اند و  خردمندان و سیاست‌مداران باید تغییرات کرونا را  در جامعه لحاظ کنند چرا که در غیر این صورت با بحران‌های دیگر مواجه خواهیم شد.