حجت نظری در دویست و چهل و هشتمین جلسه شورا ضمن گرامی داشت یاد استاد فریحی گفت: ابتدا گرامی می‌دارم ایام فوت آیت الله علامه طباطبایی و مجدد تسلیت می‌گویم درگذشت استاد دکتر فیرحی و همچنین هفته و روز کتابخوانی را تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: تذکر امروز بنده، تکرار تذکری است که هفته گذاشته بنده و تعدادی از همکارانم در شورای شهر در مورد تعطیلی تهران مطرح کردیم؛ مجبور شدم امروز تذکرم به دولت را در مورد عدم تعطیلی دو هفته‌ای تهران تکرار کنم، چرا که متاسفانه همچنان ترتیب اثر داده نشده است.

عضو شورای شهر تهران افزود: جای تعجب دارد که نمایندگان مردم در شورای شهر تهران با این تعطیلی موافقند؛ استاندار تهران هم در مصاحبه‌ای که انجام داده، گفته که با این تعطیلی موافق است؛ آقای واعظی که رئیس دفتر رئیس جمهور است و باید به امور دفتر رسیدگی کند اما باتوجه به اینکه در تمام امور از سیاست خارجی تا موارد داخلی اظهارنظر می‌کند، در این مورد نیز مصاحبه کرده و گفتند که آقای رییس جمهور هم موافق تعطیلی است.

نظری افزود: حالا اینجا سؤال اساسی که پیش می‌آید، این است که پس واقعاً ناراضی کیست؟ وقتی مردم، نمایندگان مردم در شورا، استانداری و به گفته آقای واعظی، رئیس جمهور هم راضی هستند، ناراضی چه کسی است و چرا واقعا شهر تهران تعطیل نمی‌شود؟

وی ادامه داد: چه تعداد از شهروندان تهرانی باید هر روز جلوی چشم ما پرپر شوند تا به این نتیجه برسید که باید شهر تعطیل شود؟ واقعاً نمیدانم دولت دنبال چیست و این میزان از عدم شفافیت تا کجا باید ادامه پیدا کند؟ بالاخره بگویند اگر همه موافقند چرا شهر تعطیل نمی‌شود و چه اتفاقی باید رخ دهد که ما فکر کنیم بحران است ؟

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: اگر در شرایطی که میزان فوتی‌های روزانه در تهران بیشتر از یک هواپیما شده و هنوز به این نتیجه نرسیده‌اید که شرایط بحرانی است، پس دیگر باید چه اقدامی انجام شود که بگوییم ما به بحران رسیده‌ایم. به دولت تذکر جدی می‌دهم و امیدوارم که ترتیب اثر داده شود؛ شهر تهران با در نظر گرفتن شرایط ممنوعیت ورود و خروج باید به مدت معلومی تعطیل اعلام شود.