رسانه‌های فرانسوی روز دوشنبه از کشف جسد یک زن هفتاد ساله در کمد خانه‌اش خبر داده و اعلام کردند که پسر این زن سالخورده در همین ارتباط بازداشت شده است.

منابع پلیس با اشاره به آغاز تحقیقات اولیه برای مشخص شدن جزئیات دقیق قتل و شناسایی عامل اصلی آن یادآور شده‌اند که فرزند چهل ساله مقتول که از اختلالات روانی رنج می‌برد، در مراحل اولیه تحقیق تحت بازداشت قرار گرفته است.

نخستین هشدارها در خصوص ناپدید شدن این زن ۷۲ ساله، توسط نزدیکان وی به پلیس داده شد. نزدیکان مقتول به دلیل خبر نداشتن از او نگران بودند و پلیس را در جریان این ماجرا قرار دادند.

بازرسان امنیتی اواسط هفته به منزل فرد ناپدید شده رفته و با فرزند وی روبرو شدند که گفته می‌شود اختلالات روانی دارد و پیش‌تر رفتارهای خشن از وی سر زده است. فرزند مقتول به ماموران پلیس می‌گوید که مادرش برای خرید به بیرون خانه رفته است.

این ماجرا اما روز یکشنبه وارد مرحله‌ تازه‌ای می‌شود. یکی از همسایگان به کلانتری مرکزی شهر تولوز خبر می‌دهد که هنوز هیچ خبری از زن سالخورده نیست و این پیام باعث می‌شود که افسران امنیتی پلیس بار دیگر حوالی ساعت ۷ عصر به منزل مقتول مراجعه کنند.

با مراجعه مجدد ماموران پلیس به منزل جسد در حال متلاشی شدن مقتول در کمد آپارتمان وی پیدا می‌شود. تحقیقات نشان داده که وی با چندین ضربه چاقو به قتل رسیده است.

نشریه «لا دِپِش دو میدی» با انتشار گزارشی از این واقعه اعلام کرده که فرزند مقتول از بیماری اسکیزوفرنی رنج می‌برد و بلافاصله پس از پیدا شدن جسد مادرش بازداشت شده است.