محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: همه آراء کمیسیون در حوزه دارو، غذا، تجهیزات آرایشی و بهداشتی روی سایت به صورت رسمی اعلام می‌شود و همه ذی نفعان می‌توانند آراء مربوط به خود و رقبان را ببینند.

او افزود: افراد می‌توانند بعد از مشاهده این آراء در صورت مشاهده هرگونه اجحاف به ما اعلام کنند تا با رسیدگی به مشکلات، آنها را بلافاصله اصلاح کنیم.

شانه ساز تصریح کرد: در بحث تخصیص ارز، همه شرکت‌ها با استفاده از سیستم شفافیت فوق العاده از ارز دریافتی خود و دیگران مطلع می‌شوند.

او با بیان اینکه سیستم تی تک، بحث آمار نامه را به روش علمی، صحیح و کامل اطلاع رسانی خواهد کرد، افزود: در سال‌های گذشته از سیستم یا سامانه تی تک استفاده می‌کردیم. در حال حاضر با بررسی مشکلات تمام نواقص آن را خواهیم گرفت. همچنین سعی کرده ایم مدیرانی که هیچ سهم و نقشی در بنگاه‌ها ندارند را با حمایت وزیر بهداشت به صورت چرخشی در ادارات مشغول به کار کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بسیاری از اموری که در ستاد سازمان بوده اند را به دانشگاه‌های علوم پزشکی محول کرده ایم و به اینصورت فعالیت‌ها از حیطه کاری چند کارشناس خاص خارج شده و در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرند. در واقع جلوی یک تعداد انگشت شمار که بتوانند در تمام مصوبات تاثیر بگذارند را با این روش خواهیم گرفت.

شانه ساز تصریح کرد: به حکم اینکه تحریم دارویی و تجهیزات پزشکی به صورت غیر انسانی توسط دشمنان بر ما تحمیل می‌شود و مردم را هدف قرار داده است؛ بنابراین نقل و انتقال پول با مشکل مواجه و زمانبر شده است.

او گفت: با توجه به اینکه جمعیت بالایی در حال مصرف دارو‌های عمومی هستند با مشکل خاصی مواجه نشده ایم. در تلاشیم تا بتوانیم ذخایر مواد اولیه و دارو‌های ساخته شده را بالا ببریم و ضریب اعتماد بیشتری را در بازار دارویی ایجاد کنیم.

شانه ساز اضافه کرد: توانسته ایم در زمینه تمام دارو‌ها تولید داخلی داشته باشیم و شرکت‌های متعددی هم در زمینه فعالیت کرده اند.