حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه گفت: بخشی از مشکلات امروز کشور ناشی از چشم دوختن به لبخند و یا خشم خارجی‌ها است؛ داشتن روحیه جهادی و کار انقلابی گره گشاست.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی به لفظ نگویند، اما عملا امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور باشد، افزود: گره زدن رفع مشکلات داخلی به مسائل خارجی، اشتباه راهبردی است.

رئیس قوه قضاییه گفت: رفتار امروز آمریکایی‌ها در قبال توافقات پیشین، نقض فاحش «حقوق بین الملل» و «حقوق معاهدات» است، لذا باید به انجام تعهداتشان در عمل پایبند باشند؛ بیانیه دادن و سخنرانی کافی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: باید انجام تکالیف اروپایی‌ها از آن‌ها مطالبه شود، اقدام کشور‌های خود فروخته منطقه در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمایش پستی و حقارت بود.

وی افزود: راهبرد امروز ما راهبرد «مقاومت فعال و مقتدرانه» در مقابله با دشمن و ساختن کشور با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و حضور مقتدرانه و دفاع از حقوق ملت در مجامع بین المللی است.

رئیس قوه قضاییه گفت: دفاع مقدس برای کشور تولید «قدرت» و «اقتدار» کرده است؛ از «ابزار قدرت» باید برای «ابراز قدرت»، هوشمندانه استفاده کرد.