آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور تعدادی از استادان، دانشجویان، کارمندان و  اعضای هیئت امناء جامعه الامام الصادق علیه السلام برگزار شد.

در این مراسم آیت الله آملی لاریجانی رئیس هیئت امنا جامعه الامام الصادق (ع) اظهار کرد: خداوند را شاکریم که با وجود سایه کرونا بر روی کشورمان توانستیم سال تحصیلی  جدید را به خوبی آغاز کنیم و این امر ممکن نبود مگر با همکاری سازمان‌ها و نهادها زیرا کار دانشگاه، یک کار جهادی است.

او افزود: باید توجه داشته باشیم که آموزش مجازی نباید به دروس لطمه وارد کند. باید شروع سال تحصیلی را همانند سال‌های گذشته با هدف و با انگیزه آغاز کنیم.

 آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: دانشگا‌ه‌ها در خط مقدم جبهه هستند و باید نقش تاریخی و دینی خود را در این زمینه‌ها ایفا کنند. دانشگاه امام صادق (ع) هم  ظرفیت بسیار بالایی در کاهش کم و کاستی‌ها دارد و می‌تواند کمبود‌های سایر دانشگاه‌ها را جبران کند.

رئیس هیئت امنا جامعه الامام الصادق (ع) از مرحوم آیت الله مهدوی کنی بنیان گذار این دانشگاه یاد کرد و گفت: تلاش بی وقفه ایشان هم از ابتدا ایجاد فارغ التحصیلانی با دانش‌های فراتر از دانشجویان سایر دانشگاه‌های سراسر کشور بوده است که خوشبختانه شاهد چنین روندی در دانشگاه امام صادق (ع) هستیم.

 آیت الله آملی لاریجانی یادآوری کرد: با وجود افراد مستعد در این دانشگاه باید تحولاتی در زمینه علوم انسانی و نگاه‌های جدید و نو داشته باشیم البته این نگاه‌ها باید در راستای افزایش علوم انسانی پیش رود.