حسین ذولففاری اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق و بویژه مردم دو کشور مشتاق برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین همچون سالهای گذشته هستند اما اهمیت سلامت و جان زائران منجر شده تا این لحظه مجوزی از سوی کشور عراق صادر نشود و به جز بحث سلامت زائران هیچ ملاحظه دیگر و مسئله سیاسی در کار نبوده است.

وی تصریح کرد: بنده خواهشی از مردم کشور دارم که اولاً به فراخوان‌ها و شایعات توجه نکنند چرا که برخی اخبار جعلی در رسانه‌ها و فضای مجازی در داخل کشور و عراق در طول این مدت منتشر شد و بررسی‌هایی که صورت گرفت این اخبار فاقد اصالت بود. همچنین برخی از عشایر و کسانی که در ارتباط مستقیم با موکب‌داران ایرانی بودند از آنها برای حضور در کربلا دعوت کرده‌اند ولی این موضوع کفایت نمی‌کند چرا که باید مجوز ورود به کشور عراق توسط این دولت صادر شود و اگر این اتفاق نیفتد امکان تردد وجود ندارد.

رئیس ستاد مرکزی  اربعین گفت: تقاضا دارم حتماً مردم و موکب‌داران و همه خدام و زائران اباعبدالله الحسین صرفاً به اخبار رسمی که عمدتاً از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و رسانه‌ها اعلام می‌شود توجه کنند و به سایر شایعات و مطالبی که دیگران مطرح می‌کنند توجه نکنند. فراخوان‌هایی برای ثبت‌نام برای کاروانها صادر شده اینها از نظر ما رسمیت ندارد و نمی‌توانند کاری انجام دهند.

وی متذکر شد: حرکت زائران به سمت مرز های کشور به سمت عراق ممنوع است و مردم به سمت‌ مرزها نیایند زیرا مراسم اربعین در عراق برگزار نمی‌شود. امکانات لازم در مرزها وجود ندارد و به همین دلیل در این سوی مرز موکب‌ها برپا نشده است و کسانی که به مرزها مراجعه کنند با ممانعت روبرو می‌شوند و عراقی‌ها مرزها را بازگشایی نخواهند کرد.