به گزارش پارس نیوز به نقل از رویترز، آخرین اخبار و گزارشات حاکی از آن است که مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهانی روزانه افزایش می‌یابد و اکثر قریب به اتفاق بیماران در چین واقع شده‌اند و این ویروس توانسته تا کنون جان ۱۷۰ نفر را بگیرد و آمار مبتلایان آن هم اکنون بیشتر از ویروس سارس در میان سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ است. 
سارس نوعی بیماری خطرناک تنفسی است که از سال ۲۰۰۲ شیوع پیدا کرده و شیوع آن از کشور چین بود و به سرعت به دیگر کشورهای آسیای شرقی مثل هنگ کنگ، تایلند، ویتنام و سنگاپور و بعد به کشورهای آمریکای شمالی مثل کانادا و آمریکا سرایت کرد. 
ویروس کرونا علاوه بر گسترش در شهرهای چین توانسته در بیش از ۱۰۰ مورد در سایر کشورها از جمله ژاپن تا ایالات متحده رخ داده و باعث تحریک احساسات ضد چینی و موجی از خرید ماسک شده است. 
یک مقام شرکت کوکجی فارما از کره جنوبی، با توجه به شرایط کنونی، ما دستور ساخت ده‌ها میلیون ماسک بهداشتی دریافت کرده‌ایم. 
این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی‌بینند. 
تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است. 
کمیسیون بهداشت ملی و وزارت مالی چین ۶۰ میلیارد یوان (۸. ۷۴ میلیارد دلار) برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص دادند.