به گزارش پارس نیوز، مدتی است انتشار نشریه «همشهری محله» که در هر منطقه تهران، بصورت مجزا منتشر می‌شد و اخبار، اطلاعات و نیازمندی‌های منطقه را با رویکرد محلی منعکس می‌کرد، متوقف شده و نسخه‌های جدید تنها از طریق پایگاه اینترنتی نشریه قابل دریافت است، این درحالی است که در آستانه انتخاب شورایاری‌ها قرار داریم.

ضمیمه همشهری محله از بهمن‌ماه سال ۸۲ در مدیریت شهرداری برای مناطق ۲۰ گانه تهران منتشر می‌شد. این ضمیمه‌ در ادامه به هر 22 منطقه تهران گسترش یافت و خبرنگاران و مخاطبان زیادی را جذب کرد. اما از اواخر سال 96 از تعداد صفحات آن کاسته و در قطع روزنامه منتشر شد تا اینکه در مهرماه سال 1397 همشهری از توقف ضمیمه همشهری محله خبر داد و از مخاطبان خواست از طریق سایت همشهری آنلاین نسخه‌های بعدی مجله را مشاهده کنند جالب این است که همشهری در همان روز طی یک آگهی روزنامه‌ای ساختمان نشریه را به مزایده گذاشته بود.

در مورد علت دقیق تعطیلی همشهری‌ محله گمانه‌زنی‌های مختلفی زده شد تا اینکه مهران کرمی، مدیرمسئول روزنامه همشهری در صفحه شخصی‌اش گفته بود" اینک در آخرین ماه انتشار مجلات همشهری به شیوه کنونی که مستلزم تحمیل هزینه‌های کلان در حوزه کاغذ، چاپ و حقوق پرسنل است، گروه مجلات همشهری به موجب قراردادی برون‌سپاری شده است که هدف آن بقای مجلات همشهری در شکل و شمایل و خط‌مشی کنونی و به شیوه اقتصادی است. در این قرارداد جدید درآمدها و هزینه‌ها یک‌جا به پیمانکار سپرده شده و تضمین‌ها و سازوکارهای لازم نیز اتخاذ شده است". اما علی‌رغم این تضمین عدم انتشار مجله‌همشهری ‌محله تداوم یافت.

به هر حال با توجه اینکه در آستانه انتخابات شورایاری‌ها قرار داریم و نشریه «همشهری محله» در هر منطقه تهران، به صورت مجزا منتشر می‌شد و اخبار، اطلاعات و نیازمندی‌های منطقه را با رویکرد محلی منعکس می‌کرد و توانسته بود مخاطبان خود در مناطق مختلف را جذب کرده و اثرگذار باشد،  انتشار مجدد آن می‌تواند در این دور از انتخابات شورایاری‌ها چون ادوار قبلی نقش موثری بازی کند. لذا حل مشکلات مربوط به انتشار نشریه از جمله تامین کاغذ و ... به منظور مشارکت بیشتر مردم در انتخابات، انتظار نابجایی به نظر نمی‌رسد.