به گزارش پارس نیوز، 

بحران سیل، ابتدا از استان گلستان شروع شد و سپس دامنه اش به بسیاری از استان های کشور گسترش یافت، اما در استان های لرستان و خوزستان به نقطه جوش رسید و شرایط بسیار وخیمی را برای بیش از نیم میلیون نفر رقم زد. از همان ابتدای بحران، مقام معظم رهبری در ابلاغی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، عملا توان امدادرسانی ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی را در اختیار سیل‌زدگان قرار داد و کمک های مردمی هم از نقاط مختلف کشور به سمت گلستان سرازیر شد اما در لرستان و خوزستان کار به جایی رسید که بدون آن که تمام ایران به طور یکپارچه برای امدارسانی به این دو استان بسیج شوند، به نظر نمی رسد راه دیگری وجود داشته باشد. طبق اخبار و پیش بینی های مسئولان، استان خوزستان تا چند روز آینده هم درگیر مسئله سیلاب خواهد بود.

موکب‌های اربعین حسینی در خدمت سیل زدگان یکی از ظرفیت های بزرگ امدادرسانی کشور که عمدتا هم مردمی است، موکب‌های اربعین حسینی است که در ایام اربعین، به میلیون ها نفر خدمات اسکان و خوراک و بهداشت ارائه می کنند. طبیعتا این ظرفیت بزرگ، با توجه به این که دست اندرکاران آن از دلسوزترین و مردمی ترین نیروهای کشورند، در اختیار سیل زدگان قرار می گیرد.

در همین رابطه، ستاد عتبات عالیات بیانیه‌ای منتشر کرده که به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی پیام سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده محترم نیروی قدس سپاه و هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد مدیریت بحران کشور و عنایت به اعتماد مردمی و توانمندی‌های موکب‌های اربعین حسینی سراسر کشور، به آگاهی ملت شریف و فهیم ایران اسلامی می‌رساند ستاد بازسازی عتبات عالیات با فوریت نسبت به اعزام مواکب برای امداد و خدمات رسانی به مردم غیور و سیل زده

استان‌های لرستان و خوزستان و سایر نقاط آسیب دیده از سیل‌های اخیر اقدام خواهد کرد.بدین منظور از تمامی موکب‌داران کشور دعوت به عمل می‌آید با هماهنگی و در قالب موکب‌های اربعین حسینی به ارائه خدمات میدانی به مناطق سیل زده و یا در معرض سیل‌های احتمالی آینده اقدام کنند. ازعموم مردم شریف ایران نیز تقاضا می‌شود کمک‌های نقدی خود به سیل زدگان عزیز را از طریق سامانه *۲۳۳# (بخش اربعین) واریز و کمک‌های غیر نقدی خود را به ستادهای بازسازی عتبات عالیات سراسر کشور تحویل دهند.