به گزارش پارس نیوز، 

در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی جاده خاش-زاهدان که صبح روز سه شنبه در محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد،  سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس از فرزند شهید موسوی دلجویی کرد.

شهید سید ثارالله موسوی از شهدای امنیت و از اهالی شهرستان کاشان بود که یکی از شهدای حادثه تروریستی هفته گذشته است که پیکر مطهرش بر دوش هزاران نفر از مردم قدرشناس استان اصفهان و شهر کاشان تشییع شد. او اما تنها شهید خانواده موسوی نیست... پدرش می‌گوید: «خانواده پدری و مادری شهید سید ثارالله موسوی خانواده‌های شهید پروری هستند به نحوی که خانواده مادری ایشان در حدود ۲۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد و خود سید ثارالله نیز عاشق شهادت بود.  هر ماهه در منزل روضه می گرفتیم و در این ایام روی کمک سید ثارالله حساب کرده بودیم اما خبر شهادت او را برای ما آوردند و غمی دل و جان ما را فرا گرفته...»

پدر شهید سید ثارالله موسوی درباره دیدار خود و فرزندان شهید با فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «سید ثارالله سه فرزند به نام‌های کوثر سادات ۹ ساله، سید طاها ۷ ساله و سید حیدر دارد که فرزند آخرش به تازگی ۱۱ ماهگی خود را سپری کرده است.

حجت الاسلام سید حسین موسوی با بیان اینکه سید ثارالله متولد ۱۳۶۲ بود، افزود: این شهید والا مقام تنها پنج سال داشت که جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی به پایان رسید و بر همین اساس این افراد شهدای نسل دوم انقلاب هستند که با وجود عدم درک شرایط زمان جنگ به خوبی انقلابی عمل کردند.

دوست داشت مدافع حرم باشد

پدر شهید موسوی با بیان اینکه سید ثارالله آرزو داشت تا به عنوان مدافع حرم به سوریه اعزام شود، گفت: ثارالله معتقد بود که مدافعان حرم و وطن هر دو یک هدف را دنبال می کنند و همه رزمندگان برای دفاع از این مرز و بوم در جای جای این کره خاکی جان خود را در کف دست گذاشتند.

پدر شهید قدردان حضور مردم در مراسم استقبال از شهدا هم بود. او  حضور پرشور مردم در مراسم استقبال و تشییع از شهدای مدافع وطن را دلیل بر این نکته دانسته که «ادای دین به خون شهدا بر گردن مسئولان است و آنان باید تمام تلاش خود را در رفع مشکلات مردم تلاش و دین خود را به شهدا ادا کنند.»