به گزارش پارس نیوز، 

 صفحه اینستاگرامی یاران بهشت با انتشار تصویری از لحظه وداع با پیکر شهید محمد جواد روزی طلب از شهدای دفاع مقدس نوشت:

سفر به خیر گلِ من

ڪه می روی با باد

ز دیدہ می روی اما،

نمی روی از یاد...

در ۲۸ مرداد ۱۳۴۲ در محله لب شیراز در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. دوران نوجوانی‌اش را در شیراز به سر برد و در دبیرستان ابوذر به تحصیل پرداخت. با پیروزی انقلاب اسلامی در مساجد به فعالیت پرداخت و نقش مهمی در مبارزه با گروهک ‌های ضدانقلاب داشت. در ماجرای انقلاب فرهنگی و تسخیر دانشکده‌ی ادبیات شیراز نقش آفرینی ڪرد.

با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نیروی داوطلب به جبهه آبادان رفت و تا سال ۶۱ در عملیات های شکست حصرآبادان و آزادی بستان و فتح المبین حضور داشت. در عملیات فتح المبین برادر کوچکترش محمدحسن و در عملیات خیبر برادر دیگرش محمد محسن به فیض شهادت رسیدند.

بعد از اینکه به عضویت رسمی سپاه پاسداران درامد، با خواهر سردار شهید عبدالحمید حسینی که در شیراز بعنوان شهیدفدایی امام زمان (عج) معروف است، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج سه فرزند پسر به نام های محمدحسن، عبدالحمید و محمد محسن است.

در سپاه پاسداران مسئولیت های متعددی مانند اطلاعات و عملیات تیپ امام سجاد و مسئولیت پذیرش و مسئول نیروی انسانی (پرسنلی) سپاه فارس را عهده دار شد.

او در سال ۱۳۶۵و با تاسیس تیپ مستقل ۳۵ امام حسن (ع) مسئولیت پرسنلی این تیپ را برعهده گرفت و در کربلای چهار شرکت کرد، آوردگاه آخر این سردار رشید اسلام کربلای پنج بود، وی در مرحله دوم عملیات کربلای پنج در ۲۵ دی ۱۳۶۵ درشب شهادت حضرت زهرا (س) در عملیاتی با رمز یازهرا در شلمچه با پهلویی شکسته به دیدار معبود شتافت.

یاد کنیم همه شهدا را با ذکر صلواتی بر محمد وآل محمد

اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً