به گزارش پارس نیوز، چگونه عناب را خشک کنیم؟ عناب ،فقط یک آب نبات خوشمزه نیست که می توانید آن را در سینما بخرید ، این میوه خوشمزه همچنین به عنوان خرمای قرمز چینی شناخته شده هستند.عناب
 
با توجه به وب سایت تولید کنندگان میوه ها، عناب ها بیش از 4،000 سال است که در آسیا کشت می شوند ؛ این میوه های همه کاره پرخاصیت را می توان در دسر یا چاشنی ها استفاده کرد، و یا خشک شده آن را به عنوان یک میان وعده خورد ولی چطور یک عناب خشک شده طبیعی در خانه آماده کنیم ؟
 
 

خشک کردن عناب

روش خشک کردن عناب مرحله به مرحله 

روش های مختلف خشک کردن عناب

ترک دادن پوست عناب: 
یک کاسه ای پر از آب را بجوشانید و میوه ها را به مدت 1 تا 2 دقیقه در آن قرار دهید و بلافاصله آنها را به یک کاسه آب سرد یا یخ انتقال دهید.پوسته اش شکافته می شود و باز می شوند، این کار منجر می شود که ، میوه ها زودتر خشک شوند.
 
مواد نگهدارنده آب لیمو: 
عناب ها را در یک کاسه ضد زنگ استیلی پر از آبلیمو و آب سرد بریزیداطمینان حاصل کنید که میوه ها کاملا غوطه ور شده اند. 
اجازه دهید ،تا میوه ها برای حداقل 10 دقیقه خیس بخورند سپس، آنها را از کاسه با یک قاشق دربیاورید. 
عناب ها را روی یک حوله قرار دهید و اجازه دهید ،تا خشک شوند و آب اضافی آنها خارج شود این مرحله ،کاملا ضروری نیست، اما عمر مفید میوه های خشک شده را افزایش می دهد.
 

عناب خشک شده

بهترین روش خشک کردن عناب 
 

روش خشک کردن عناب

خشک کردن: 
میوه را به طور یکنواخت بر روی ورق بچینید، تا خشک شود اطمینان حاصل کنید که میوه ها با هم تماسی نداشته باشند، و سپس آنها را به آرامی در دمای 140، فارنهایت در یک خشک کن یا اجاق غذا قرار دهید، تا خشک شوند اگر پایین ترین درجه حرارت فر شما بالا باشد، از آن، استفاده کنید ،اما در فر را، باز نگه دارید.به عنوان یک جایگزین، شما می توانید عناب را بر روی ورقهای شیرینی پزی پهن کنید، سپس ورق را با یک حوله بپوشانید و آن را در بالای رادیاتور قرار دهید. 
 
عناب خود را تست کنید: 
میوه ها را تند تند چک کنید، آنها را بچرخانید تا اطمینان حاصل کنید ،که به طور مساوی خشک می شوند زمان خشک شدن، بین 6 تا 36 ساعت طوا بکشد، بسته به اندازه میوه، سطح رطوبت، و درجه حرارت و سازگاری منبع گرما.میوه ها، زمانی خشک می شوند که پوست آنها چرمی می شود، اما بافتشان هنوز کمی منعطف است.
 

عناب خشک شده

روش خشک کردن عناب چگونه است؟
 

طریقه خشک کردن عناب

شرایط میوه: 
هنگامی که عناب ها خشک شد، آنها را در یک کیسه کاغذی بسته بندی کنید، یا در شیشه بریزید و می توانید آنها را،به مدت چهار تا ده روز ذخیره کنید. ظرف،را مدام تکان دهید تا خشک شدن میوه ها به طور مساوی انجام شود و حباب های رطوبتی، از ظرف خالی شود. هنگامی که میوه ها کاملا خشک شدند، می توانید آنها را به کیسه های پلاستیکی یا یک ظرف هایی که قابلیت انتقال هوا دارند، انتقال دهید.
 
آماده سازی: 
عناب ها می توانند به صورت خشک شده مصرف شوند یا در دسرها استفاده شوند کمی نمک به آنها اضافه کنید، اگر دوست دارید یک میان وعده خوشمزه شور و شیرین داشته باشید. برای آماده سازی، آنها را در آب گرم، به مدت حداقل یک ساعت خیس کنید تا مرطوب شوند.
 

عناب را چگونه خشک کنیم

عناب را چگونه خشک کنیم؟