به گزارش پارس نیوز، در شرایطی اواخر روز چهارشنبه هفته گذشته در خبرگزاری وابسته به آموزش و پرورش، خبر از یک انتصاب در آموزش و پرورش اعلام شد که هیچ خبری به طور رسمی در پورتال این وزارتخانه منتشر نشد و حتی پورتال این وزارتخانه از دسترس خارج شد.

در این خبر آمده بود که با حکم وزیر آموزش و پرورش، امیرعلی نعمت‌اللهی که معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش است، به عنوان «قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی» وزارت آموزش و پرورش منصوب شده است.

این پُست به این معنا بود که مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش و دفتر وزارتی این وزارتخانه در هم ادغام شده‌اند.

نکته جالب اینکه در فضای مجازی از سرنوشت نامعلوم شاپور محمدزاده مدیرکل دفتر وزارتی و مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی این وزارتخانه خبر داده بودند؛ البته تلفن نظری هم از دسترس خارج شده بود.

اما نکته جالب تر اینکه عصر روز گذشته و باز هم در سکوت خبری و در حالی که پورتال وزارت آموزش و پرورش هیچ خبری را بارگذاری نکرده بود، در برخی سایت‌ها از انتصاب۳ مدیر جدید در وزارت آموزش و پرورش، خبرهایی منتشر شده است.

در این اخبار آمده بود، «شاپور محمدزاده» که پیش از این مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش بود به عنوان مشاور و دستیار ارشد وزیر آموزش و پرورش منصوب شده است؛ «منصور اردستانی» در حکمی جدید مدیرکل حقوقی و املاک آموزش و پرورش شده است و «بهروز امیدی» جای اردستانی را به عنوان مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری گرفته است.

انتشار این اخبار در شرایطی است که دستگاه عریض و طویل تعلیم و تربیت، هیچ واکنشی نشان نداده است؛ در حالی که نیمی از طبقه چهارم ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش به مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش اختصاص دارد، این سکوت خبری معنای بسیاری پیدا می‌کند و اعتراض بخش‌های مختلف را به اتفاقات اخیر نشان می‌دهد.