به گزارش پارس نیوز، 

علی‌اکبر جاویدان از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران ۱۹۰ میلیارد ریالی در گلستان خبر داد و گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی مبنی بر شکایت نمایندگان حقوقی یکی از شرکت‌های پیمانکاری مخابرات از ۳ نفر با هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری و جعل اوراق و اسناد دولتی و تحصیل مال نامشروع، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان گلستان قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان اعلام داشتند طی قراردادی با متهم اصلی که خود را نماینده قانونی شرکت مخابرات معرفی کرده بود، مقرر شد ۴ کیلوگرم کابل نیکل به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال به منظور اجرای طرح‌های مخابراتی فیبر نوری وارد کشور کرده و تحویل وی دهند.

فرمانده انتظامی استان گلستان با بیان اینکه متهمان تا زمان تحویل نیکل مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد و ۳۶ سکه بهار آزادی با هدف انجام خرید برای اجرای پروژه از شرکت مذکور دریافت کردند، تصریح کرد: پیمانکاران کابل‌های مورد نظر را وارد و تحویل متهمان دادند اما پس از گذشت مدت زمانی و عدم اجرای تعهدات، متوجه کلاهبرداری آن‌ها شده و در بررسی‌ها به جعلی بودن امضای مدیرعامل ۲ اداره دولتی پی می‌برند.

جاویدان گفت: با تحقیقات پلیس مشخص شد، متهم ردیف اول نگهبان اخراجی و ۲ همدست وی کارمند یکی از ادارات دولتی استان گلستان هستند؛ با سرعت عمل پلیس، ۲ متهم این پرونده دستگیر و نفر اصلی که متواری شده بود نیز پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس به کلاهبرداری ۱۹۰ میلیارد ریالی اعتراف که ضمن تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.