به گزارش پارس نیوز، پیمان سعیدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:این که قرار است در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۵ دی ماه یخبندانی شکل بگیرد  هنوز سازمان هواشناسی گزارشی به مدیریت بحران نداده است.


وی در ادامه افزود:اما طبق آخرین آماری که در دست است درحال حاضر شاهد بارش در برف در اکثر محور‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل به سراب، اسالم به خلخال، همچنین در کردستان محور بانه و سقز ودر مازندران ارتفاعات محور هراز،فیروزکوه و در استان البزر محور کرج –چالوس، در همدان در گردنه‌های اسدآباد و آوج هستیم.

سعیدی گفت:بارش باران نیز در کردستان، تهران، البزر، اصفهان، لرستان، خوزستان، مرکزی، چهار محال و بختیاری کرمانشاه، همدان، ایلام، قزوین، مازندان و قم گزارش شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در اکثر محور‌های آذربایجان غربی و همچنین محور هراز وکرج-چالوس، زنجان به طارم، زنجان به کهن، ابهر-خدابنده، کردستان محور سقز و در آذربایجان شرقی محور مراغه- هشترود تردد با زنجیر چرخ امکان دارد افزود: مه گرفتگی همراه با کاهش دید در اکثر محور‌های همدان، زنجان، لرستان محور بروجرد-اراک، قزوین-بوینی زهرا تا تاکستان، قزوین-الموت و در مازندارن محور گدوک شاهد هستیم.


سعیدی اضافه کرد:به هم وطنان عزیز توصیه می‌کنیم تمام نکات ایمنی و احتیاطی را رعایت کرده و اگر قصد سفر به مناطق برفگیر را دارند علاوه بر تجهیزات زمستانی البسه گرم، زنجیر چرخ و غذا به میزان کافی همراه خود داشته باشند.

وی افزود:در مناطق بارانی نیز با توجه به احامال وقوع سیلاب از نزدیک شدن به مکان‌های مستعد سیلاب به خصوص اشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کنند.