به گزارش پارس نیوز، سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: پرونده‌ای از کلانتری ۱۱۶ مولوی با موضوع موبایل قاپی، ۲ سارق جوان به اداره هجدهم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که مال باخته در اظهارات خود بیان کرده بود: ۲ موتورسوار بعد از قاپیدن گوشی همراهش که هنگام فرار تصادف کرده بودند با رها کردن موتورسیکلت از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه مالک موتورسیکلت، به طور قولنامه‌ای موتورسیکلت را به زنی که برادرش همراهش بود، فروخته است، گفت: مشخص شد که برادر خریدار از جمله مجرمان حرفه‌ای و دارای چندین فقره سابقه زندان است.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم مشخص شد که وی با همکاری چند نفر از به صورت باندی در گروه‌های ۲ تا ۴ نفره اقدام به موبایل قاپی می‌کنند که با شناسایی ۳ تن از همدستانش، با هماهنگی مقام قضائی ماموران موفق شدند، در عملیات‌های جداگانه، متهمان را دستگیر و به اداره هجدهم منتقل کنند.

سرهنگ نجفی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۲ تن از مال باختگان، متهمان را شناسایی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: هر ۴ متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.