به گزارش پارس نیوز، حسین خنیفر با اشاره به یک‌صد سالگی تربیت‌معلم در ایران، اظهار کرد: در سال ۱۲۹۷هجری شمسی اولین مرکز دارالمعلمین تأسیس‌شده است و برای گرامیداشت یک صدمین سال تاسیس تربیت معلم  برنامه‌هایی در دست اقدام است.

وی افزود: در کشورهای پیشرو و توسعه‌یافته، آینده‌پژوهی می‌کنند، بهترین معلمان را جذب می‌کنند و مهارت محور فعالیت می‌کنند و بدون شک با چنین شاخص‌های به پیشرفت دست پیداکرده‌اند.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: مدیران استانی در مراکز دانشگاهی فرهنگیان بسیار همراه بوده‌اند و امیدواریم در طرح صد -سی‌ویک این همراهی باشد در این طرح ۳۱استان ۱۰۰هکتار معرفی کنند تا مراکز و پردیس‌ها را در استان‌ها توسعه دهیم.

خنیفر بابیان اینکه به دنبال خودکفایی استانی در تأمین نیروی انسانی هستیم، گفت: آمار دقیق تفکیکی استان‌ها را برای ردیف‌ها می‌خواهیم و کمبودها را مجزا و دقیق اعلام کنید تا در تخصیص ردیف مشکلی به وجود نیاید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رییس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: کیفی کردن مراکز و پردیس‌ها در ارتقای ساختار سازمانی، منابع انسانی، بودجه، محتواها، کارورزی و ... را پیگیری می‌کنیم و فراموش نشود که هر چه معلم خروجی مهارتی‌تر، باسوادتر و راضی‌تر باشد، کار تعلیم و تربیت در استان‌ها راحت‌تر خواهد بود.