به گزارش پارس نیوز، علی محمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: قفل‌های ساخته شده توسط یکی از هنرمندان که به دو صورت کاربردی و تزئینی با الگوبرداری از نمادهای تاریخی منطقه ساخته می‌شود مورد استقبال گردشگران و مردم منطقه قرار گرفته است.

محمدی تصریح کرد: علی خوش نیت یکی از هنرمندان است که به تازگی با همت اعضای انجمن میراث فرهنگی شناسایی شده است، و وجود چنین هنرمندی در کشور کم نظیر است و رشته ساخت قفل‌های سنتی که در حال منسوخ شدن بود با حمایت‌های  اداره میراث فرهنگی مجدد احیا شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه تصریح کرد: نظیر این هنرمند در کشور بسیار کم هستند و تفاوت این هنرمند که کارش را با بقیه متفاوت کرده ظرافت کاریهای دست ساخته هایش و الگوبرداری از نمادهای تاریخی و فرهنگی منطقه هست که جذابیت خاصی به هنرش بخشیده است.

محمدی افزود: ابزارالات این هنرمند هم جنبه تزیینی و دکوری دارد و هم جنبه کاربردی و حتی قفل‌های ساخت او ضدسرقت است که از این حیث نیز دارای اهمیت ویژه ای است.

در شهرستان تربت حیدریه بالغ بر 15 رشته صنایع دستی فعال است و بیش از هزار نفر به رشته های صنایع دستی مشغول و درسال جاری به منظور حمایت از هنرمندان اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان تسهیلات اعطا شده است.