به گزارش پارس نیوز، احمد نجاتیان در ارتباط با  جذب نیروهای پرستاری اظهار داشت: در پی مشکلات ایجاد شده در مورد جذب نیروهای پرستاری در انتظار طرح در برخی دانشگاه های علوم پزشکی که منجر به ایجاد صف های طولانی در مورد طرح شده بود، با پیگیری معاون پرستاری و برگزاری نشست های کارشناسی فراوان بین حوزه معاونت پرستاری و معاونت توسعه و با موافقت وزیر بهداشت شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی تایید و به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد. 

وی افزود: براساس این دستورالعمل، چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح که بومی آن دانشگاه محسوب می شوند را تا 4 ماه پس از ثبت نام به کار گیرد، وزارت بهداشت برای این گروه افراد پایان طرح ارائه خواهد کرد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری تصریح کرد: همچنین تمدید طرح گروه های پرستاری در دانشگاه هایی که نیروی پشت طرح دارند، ممنوع شده است و این دانشگاه ها موظفند نیروی مورد نیاز خود را از طریق استخدام قرارداد و یا خرید خدمت تامین کنند و وزارت بهداشت نیز مجوزهای لازم را ارائه خواهد کرد. تمدید طرح فقط به مناطق خاص با تایید معاونت پرستاری انجام خواهد شد.

نجاتیان همچنین از دانشگاه ها خواست برای فراهم کردن امکانات اقامت برای نیروهای طرحی در مناطق محروم، امکان جذب و نگهداشت این نیروها را فراهم آورند و اظهار امیدواری کرد: با ابلاغ و اجرای این دستورالعمل نگرانی فارغ التحصیلان گروه های پرستاری در مورد طرح، رفع می شود.