به گزارش پارس نیوز، سمیرا اسماعیلی مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگاران درباره اهمیت مشاوره‌های پیش از ازدواج اظهار کرد: زمانی که هنوز هیچ صحبتی بین افراد نشده است، مراجعه به مشاور مناسب نیست؛ همانطور که مراجعه افراد بعد از مدت‌ها حرف زدن و داشتن رابطه هم تاثیر چندانی ندارد.

وی افزود: بهترین زمان برای مراجعه به مشاور زمانی است که فرد حداقل ۸ تا ۱۰ ساعت با طرف مقابل درباره مسائل مختلف گفتگو کرده است.

اسماعیلی بیان کرد: مشاور ازدواج هیچ وقت به شما نمی‌گوید که این کار بکنید یا نکنید، بلکه وظیفه او آگاه کردن است. مشاور می‌گوید که نتیجه چنین ازدواجی چه خواهد بود تا مراجعه‌کننده خودش دست به انتخاب بزند.

این مشاور خانواده با اشاره به اینکه افراد اطلاع کافی از مشاوره ندارند، اظهار کرد: زوج‌ها گاهی احساس می‌کنند، چون به حد مطلوبی از استقلال مالی و خانوادگی رسیده‌اند، می‌توانند بدون مشورت با دیگران بهترین انتخاب را داشته باشند.

وی با بیان اینکه عده‌ای در انتخاب مشاور اشتباه می‌کنند، گفت: برخی با مشورت دوستانشان، ملاک‌های کلیشه‌ای را برای همسرشان در نظر می‌گیرند و هنگامی که دختر یا پسری با این شرایط را پیدا می‌کنند، احساس می‌کنند به آن زوج دلخواه خود رسیده اند و به صورت هیجانی دست به انتخاب می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: مشاور ازدواج می‌تواند دیدگاه ها و اهداف زوجین را در زندگی مورد بررسی قرار دهد و طرف مقابل را با این دیدگاه‌ها و اهداف آشنا کند.