به گزارش پارس نیوز، سردار محمد قنبری گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر از مناطق مرزی به شهر زاهدان دست یافتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته اعضای این باند مسلح را که با ۳ دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در یکی از محور‌های فرعی حاشیه شهر زاهدان بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودرو‌ها دستور ایست دادند که سرنشین یکی از خودرو‌ها به سمت عوامل انتظامی تیراندازی و جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با مقابله به مثل پس از طی مسافتی ۲ دستگاه خودرو آن‌ها را متوقف کردند.

سردار قنبری بیان داشت: در این عملیات ضمن دستگیری ۴ قاچاقچی در بازرسی از ۲ خودرو آنها، یک تن و ۵۴۷ کیلو و ۹۷۵ گرم تریاک، ۱۲۰ کیلو و ۹۹۰ گرم هروئین، ۴۱ کیلو و ۲۰۰ گرم حشیش، ۱۵ کیلو و ۲۰۰ گرم مرفین و ۵۸ کیلو و ۴۰۰ گرم سایر مواد مخدر کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در ادامه این عملیات مخفیگاه اعضای این باند در یکی از روستا‌های حاشیه شهر زاهدان شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از محل ۲ تن و ۴۹۱ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک، ۲۴۱ کیلو و ۲۵۰ گرم هروئین، ۱۱۴ کیلوگرم مرفین و ۲۰ کیلوگرم حشیش به همراه یک قبضه کلت کمری و ۵ قبضه سلاح شکاری کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باند‌ها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.